День фінансів: ліміт на перекази з «картки на картку», «воюй або працюй», реєстрація в програмі «Національний кешбек»
У вівторок, 27 серпня, уряд провів форум «Україна 2024. Незалежність», а Національний банк запровадив обмеження на банківські перекази.
Ліміт на перекази з «карти на карту». З 1 жовтня 2024 року Національний банк України тимчасово на пів року встановлює ліміт у 150 000 грн на місяць для переказів фізичних осіб «з карти на карту» (також відомі як P2P, C2С). Запроваджений ліміт допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, вважають в НБУ.
Водночас, аналітики припускають, що крім удару по «тіньовій» економіці впровадження обмежень на безготівкові операції призведе до збільшення частки готівкових операцій. А це, своєю чергою, потягне за собою відтік коштів із банків та остаточний їхній відхід у тінь. У новій статті детальніше розповімо, до чого призведе це рішення, які воно матиме наслідки та кого саме торкнуться обмеження:
Обмеження банківських переказів від НБУ: рішення ухвалено 💳
«Воюй або працюй». Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в межах форуму «Україна 2024. Незалежність» повідомив, що уряд запроваджує принцип «Воюй або працюй», що передбачає запровадження низки заходів, які виведуть ринок праці із тіні. Серед іншого пропонується збільшити внутрішні запозичення, збільшити ставки податку на доходи для банків, розширення бази для військового збору та підвищення ставок військового збору для окремих випадків.
Також, за його словами, Україна прагне залучити до бюджету 50 млрд дол. від G7 без умов і на будь-які цілі.
Крім того, прем’єр розповів, скільки грошей виділила держава на побудову двох рівнів захисту енергообʼєктів. За його словами, йдеться про десятки мільярдів гривень.
Шмигаль наголосив, що сьогодні для того, щоб підтримувати військових, ми маємо мати не менше 10 мільйон робочих місць. Зараз же ж в Україні офіційно можна бачити менше 8 мільйонів робочих місць.
Зі свого боку міністр оборони Рустем Умєров розповів, що в оборонну індустрію вже інвестували $7 мільярдів.
«Національний кешбек». Українські виробники з 24 серпня можуть подавати заявки на участь у програмі «Національний кешбек» через портал Дія. Надалі у програмі зможуть зареєструватися магазини, а потім — покупці.
Заступниця голови правління Глобус Банку Анна Довгальська прогнозує, що до кінця 2024 року до державної програми «Національний кешбек» можуть долучитися ⅔ комерційних банків, щонайменше 50% виробників товарів широкого вжитку, до ⅔ великих ритейлерів, а також принаймні ⅓ користувачів банківських карток.
5G в Україні. Станіслав Прибитько, директор директорату електронних комунікацій Мінцифри розповів, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну повноцінний запуск 5G відклали до закінчення воєнного стану. Перед тим, як запустити 5G, потрібно внести зміни на законодавчому рівні. Але справа не лише у цьому.
Кредитні пільги військовим. Військовослужбовці можуть отримати кредитні пільги, включаючи можливість звільнення від сплати відсотків і штрафів, а також реструктуризацію кредиту. Для цього необхідно подати заяву до банку з відповідними документами.
Ціни на нерухомість у Києві. Попри війну та складну економічну ситуацію ціни на нерухомість у столиці України продовжують зростати. За пів року вартість квартир на первинному ринку зросла на 3%. Натомість ціни на вторинку у Києві, навпаки, дещо впали.
Інформація про домашніх працівників. Кабінет міністрів змінив порядок повідомлення Державній податковій службі про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства чи фізичною особою або резидентом Дія. City до ДПС за місцем обліку їх як платника ЄСВ, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником, — за її податковою адресою.
Жодних паперових документів. Кабмін зменшив обіг паперових документів для оформлення соцдопомоги. Органи соціального захисту більше не вимагатимуть у громадян жодних паперових документів, якщо вони вже є в електронній базі.
Бета-версія застосунку «Мрія». Публічна бета мобільного освітнього застосунку «Мрія», де використовуватимуть ШІ, буде запущена у вересні 2024 року, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, «Мрія» здатна допомогти в режимі реального часу розуміти, як працюють ті чи інші стандарти і програми, та ухвалювати швидкі зміни.
День знань починається не з квітів, а з довгих прогулянок по магазинах та придбання шкільної форми, канцелярії та інших речей, необхідних для легкого та успішного навчання. Finance.ua порахував, скільки коштує зібрати дитину в школу у 2024 році:
Скільки коштує зібрати дитину в школу у 2024 році 📚
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною