Чи надає вища освіта перевагу на ринку праці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи надає вища освіта перевагу на ринку праці

Особисті фінанси
1243
Чи надає вища освіта перевагу на ринку праці
Чи надає вища освіта перевагу на ринку праці
Для роботодавців сучасний успішний фахівець — це людина, яка розуміє, що навчання та розвиток — це не відокремлений етап у житті, а постійний, необхідний процес, який дозволяє ефективно адаптуватися до змін у світі. Тож оптимальним варіантом буде збалансоване поєднання теоретичного та практичного досвіду.
Про це пише Work.ua.

Сучасні тенденції на ринку праці

Згідно з опитуванням Work.ua, 51% роботодавців вважають, що досвід роботи, практичні навички та реальні досягнення в кандидата є важливішими, ніж наявність вищої освіти.
Ще 38% впевнені, що вища освіта може бути корисною, але не завжди є вирішальною в ухваленні рішення прийняти кандидата на посаду.
Для 11% респондентів наявність вищої освіти є ключовим критерієм для вибору кандидата.
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua
Для бізнесу цікавішим буде фахівець-початківець, який не обмежувався теорією, а й шукав та продовжує шукати додаткові можливості, щоб застосувати свої знання та навички на практиці й отримати з них реальний досвід. Останнє доповнює або навіть переважає формальну освіту, надаючи роботодавцям впевненість у здатності кандидата ефективно працювати в реальних умовах.
Вища освіта в кандидата не гарантує високої фахової кваліфікації, але робить вагомий внесок у розвиток м’яких навичок.
Work.ua запитував у роботодавців, які переваги для них має кандидат з вищою освітою. Виявилося, що 37% представників українського бізнесу вважають, що наявність вищої освіти не надає жодних переваг. Але це зовсім не говорить, що вища освіта не цінується й не потрібна на сучасному ринку праці.
Все ж таки переважна більшість, а це 47% респондентів, відповіли, що перевагою в кандидатів з вищою освітою є саме набуті за час навчання м’які навички.
Серед них:
  • 15% — вміння планувати свій час та дотримуватися дедлайнів, тому в кандидата одразу є навички самоорганізації;
  • 12% — розвинуті комунікативні навички;
  • 10% — розвинута здатність аналізувати складні проблеми та шукати їхнє рішення;
  • 10% — здатність завершувати розпочаті справи та долати труднощі.
Ще 16% опитаних вважає, що кандидати після закінчення вишу отримують hard skills, а саме володіють глибшими теоретичними знаннями у своїй галузі й мають специфічні навички та знання, що можна отримати тільки у вищих навчальних закладах.
Раніше вважалося, що жорсткі навички на робочому місці цінніші за м’які. Але це суттєво змінилося, і в цьому вбачають вплив пандемії COVID-19. Вірус змусив людей переосмислити відносини одне з одним. Це стосується і бізнесу.
Комунікації, лідерство, креативність та адаптивність, вміння працювати в команді, тайм-менеджмент, критичне мислення, вміння розв’язувати проблеми, управляти конфліктами, сприймати зворотний зв’язок, а також емоційний інтелект — згадка цих скілів зараз є майже у кожній вакансії.
Експерти Work.ua зазначають, що роботодавець не відкидає переваг у кандидатів, які мають вищу освіту, але шукає комбінацію знань, досвіду, навичок та мотивації.
Безумовно, вища освіта не буде зайвою й треба віддати їй належне: вона вчить самодисципліні, відповідальності, роботі в колективі, розв’язанню проблем, вмінню швидко засвоювати багато нової інформації та розбирати основні засади галузі, в якій працюватиме майбутній спеціаліст.
Тож вища освіта — це фундаментальна база для подальшого розвитку, особливо для технічних або вузькоспрямованих фахівців.
Для деяких професій вища освіта може й не так важлива, але є «класичні» професії, для яких освіта є дуже важливою складовою. Наприклад, це лікарі, юристи, технологи, науковці, психологи та психотерапевти, інженери, педагоги тощо.
Їхня професія побудована на фундаментальних знаннях, які є незмінними вже багато років (анатомія людини, закони, формули, теореми, фізичні властивості матеріалів).
«Варіант зовсім пропустити освітній етап не спрацює. Якщо ви не бачите сенсу отримувати класичну вищу освіту, все одно, щоб розпочати свій кар'єрний шлях, потрібно докласти багато зусиль: пройти більш ніж один фаховий курс та тренінг, самостійно шукати та вивчати літературу, знаходити наставників та колег у сфері. Хоча роботодавці готові давати знання співробітникам, іноді з нуля: створюють для цього корпоративні освітні простори, використовують інструменти зовнішнього навчання — запрошують експертів, дають можливість відвідувати бізнес-курси, тренінги, вебінари, форуми. Але не всі погодяться навчати працівника без базових знань, у якого не буде мотивації та бажання розвивати навички, оновлювати знання, підвищувати кваліфікацію», — підсумували у Work.ua.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас