​​Чи дійсно гривневі депозити та ОВДП захищають кошти від інфляції - пояснення НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

​​Чи дійсно гривневі депозити та ОВДП захищають кошти від інфляції - пояснення НБУ

Кредит&Депозит
2947
​​Чи дійсно гривневі депозити та ОВДП захищають кошти від інфляції - пояснення НБУ
​​Чи дійсно гривневі депозити та ОВДП захищають кошти від інфляції - пояснення НБУ
Гривневі депозити та ОВДП захищають кошти від інфляції.
Про це заявляють в Національному банку України.
Середній рівень ставок за гривневими строковими депозитами для населення сьогодні становить близько 15% річних. Дохідність внутрішніх державних облігацій (ОВДП), які також можуть купувати громадяни, навіть вища. Наприклад, за ОВДП з терміном розміщення один рік — 18−18,5%.
Інфляція в серпні знизилася до 8,6% у річному вимірі. НБУ бачить потенціал для подальшого її сповільнення у 2024−2025 роках.

Отримати більше з депозиту 💰

«Отже, поточні ставки за гривневими депозитами та облігаціями уряду дають змогу захистити заощадження від знецінення через інфляцію. Про це свідчить і зацікавленість українців у гривневих заощадженнях», — пояснюють в Нацбанку.
Так, протягом січня-серпня 2023 року обсяг строкових вкладів населення у гривні зріс на 25,6%, а їх частка в загальному портфелі - на 4,4 в.п. до 34,6% (із яких близько 91% - депозити на строк понад три місяці).

Читайте також: Зниження облікової ставки: як це вплине на депозити

Натомість рівень доларизації коштів клієнтів протягом січня-серпня 2023 року знизився на 1,8 в. п. до 33,2%.
«Збереження привабливості гривневих заощаджень і надалі буде пріоритетним завданням Національного банку. Ключовою вимогою до цих інструментів буде можливість населення захистити з їх допомогою гривневі кошти від інфляційного знецінення», — додали в НБУ.

Довідка Finance.ua:

  • обсяг коштів, розміщених фізичними особами на рахунках у банках у гривні та іноземній валюті у серпні зріс на 1,1% до 977,362 млрд гривень;
  • правління Національного банку 14 вересня прийняло рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%;
  • внаслідок зміни монетарної політики Національного банку, 3- та 6-місячні депозити в поточному році стали найбільш популярними серед українців.
Приєднуйтесь до конференції «Ліга чемпіонів: Бики vs Ведмеді. Битва інвестиційних стратегій» 30 вересня в Києві! Отримайте унікальну можливість вивчити інвестиційні стратегії «Ведмедів», що заробляють на спаді ринку, та «Биків», що орієнтуються на ріст ринку. Дізнайтесь про надійні інструменти пасивного доходу на фондовому ринку. Це ваша можливість зробити свої фінанси кращими!

Деталі конференції 🧐

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас