Центробанки попереджають про економічні ризики через політику Трампа — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанки попереджають про економічні ризики через політику Трампа

Світ
75
Центробанки попереджають про економічні ризики через політику Трампа
Центробанки попереджають про економічні ризики через політику Трампа
Банк міжнародних розрахунків (BIZ), що є координаційним органом центральних банків світу, вперше публічно попередив про ризики, які можуть виникнути через торговельну політику та плани з дерегуляції президента США Дональда Трампа.
Про це пише Vienna.
У своїй промові в Мехіко в четвер глава BIZ Агустін Карстенс заявив, що світова торгівля є однією з головних причин для занепокоєння. Він також зазначив, що через податкову, конкурентну та міграційну політику та інші геополітичні фактори існує багато невизначеностей.
«Ця постійна політична невизначеність впливатиме на центробанки різними способами», — заявив Карстенс.
Він попередив, що економічне зростання може сповільнитися, позаяк компанії відкладають інвестиції, а домогосподарства утримуються від великих покупок.
Карстенс зазначив, що фінансові ринки можуть стати ще більш волатильними, оскільки інвестори протягом останніх тижнів стикалися з різкими коливаннями валют та активів через митні загрози США щодо Канади, Мексики та Китаю.
«Деякі з цих змін у вартості активів, зокрема знецінення валют, можуть мати інфляційний ефект», — заявив Карстенс.
Він закликав центробанки зосередитися на своїй головній меті — контролі над інфляцією.
Глава BIZ також попередив про ризики занадто м’якої фінансової політики та подальшого зростання держборгу.
«У найгіршому випадку різка переоцінка державного боргу може загрожувати фінансовій стабільності», — наголосив він.
Карстенс також висловив занепокоєння через можливе розширення розриву між рівнями процентних ставок у США та інших провідних економіках світу.
«Останнім часом економічне зростання у США було значно сильнішим, ніж у багатьох інших регіонах світу. Якщо така тенденція продовжиться, це може призвести до ще більшої різниці в монетарній політиці між центробанками, що вплине на рух капіталу, валютні курси та глобальні фінансові умови», — підсумував Карстенс.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 1 лютого запровадив мита на імпорт з Канади, Мексики та Китаю — трьох найбільших торговельних партнерів США. За словами Трампа, це рішення є відповіддю на їхню роль у сприянні нелегальній імміграції та потраплянню наркотиків до Сполучених Штатів.
Трамп підписав три виконавчі укази, що офіційно започатковують торговельні заходи в рамках його другої каденції.
Зокрема, йдеться про 25% мита на імпорт до США товарів з Канади та Мексики, 10% мита на імпорт енергоносіїв з Канади, та 10% мито на товари з Китаю (на додачу до вже запроваджених 25%).
У відповідь на запроваджені президентом США підвищені мита, Канада і Мексика заявили, що готують схожі заходи, а в Китаї заявили, що вдадуться до «необхідних контрзаходів, аби захистити законні права та інтереси».
2 лютого президентка Мексики Клаудія Шейнбаум оголосила про запровадження відповідних митних та немитних заходів щодо США після рішення адміністрації Дональда Трампа накласти 25% мита на мексиканські товари.
Канада відповіла на нові мита шляхом введення 25% мит на американські товари — від напоїв до побутової техніки.
За матеріалами:
suspilne.media
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас