110
Багатодітна сім’я: як отримати статус та які пільги передбачені
— Особисті фінанси
![Багатодітна сім’я: як отримати статус та які пільги передбачені](https://resizer.finance.ua/3203bede42c323b9fe9c3f2d4be03fe40d365c5f.jpg?url=https://finance-news-media.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/prod/a/4/a4cfc36fe6f454b5e7aaeee0c33881e0&fit=cover&w=382.5&h=)
Багатодітні сім’ї, що виховують трьох і більше дітей, мають право на низку соціальних пільг та підтримку від держави. Сім’ї можуть отримати 50% знижку на комунальні послуги, безкоштовні ліки за рецептами, а також безкоштовний проїзд для дітей у громадському транспорті.
Про це повідомили у Департаменті комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Допомогу від держави можуть отримати багатодітні сімʼї, у складі яких є діти до 23 років, що навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.
Крім того, держава надає щомісячну допомогу в розмірі 2100 гривень на третю та наступну дитину до 6 років.
Як отримати пільги багатодітним сімʼям
Оформити ці пільги можна у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних адміністрацій або у міських радах об’єднаних територіальних громад.
Для отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини потрібно подати заяву, яку можна подати особисто, через законного представника або надіслати поштою.
Крім того, необхідно подати низку документів:
- копії свідоцтва про народження дітей;
- документи про шлюб батьків;
- копії паспортів.
Якщо інформація відсутня в електронних реєстрах, заявнику буде надіслано повідомлення з переліком додаткових документів, які необхідно подати для підтвердження даних.
Пільги надаються сім’ям, де батьки (чи один із батьків) проживають разом та виховують трьох і більше дітей. Це можуть бути як подружжя, так і один батько чи мати, що самостійно виховують дітей.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів змінив умови програми виплат 6500 гривень для дітей внутрішньо переселених осіб. Гроші отримають ті, хто не отримав в грудні.
Як повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, Мінсоцполітики планує зробити виплату «Тепла зима» щорічною, а також продовжить впровадження ініціативи «Дитина не одна» для підтримки осиротілих дітей.
За матеріалами: Судебно-юридична газета
Поділитися новиною