Звідки беруться кошти на виплату гарантованого відшкодування — пояснення ФГВФО
Головним джерелом фінансування виплат гарантованого відшкодування є банки-учасники, за рахунок яких наповнюється накопичувальний рахунок Фонду.
Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
«Усі банки України є учасниками системи гарантування вкладів, тому згідно із Законом „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“ на регулярній основі сплачують внески до Фонду», — сказано в повідомленні.
Система гарантування вкладів не фінансується державним бюджетом. Внески банків-учасників накопичуються на рахунку Фонду.
На накопичувальному рахунку Фонду має бути не менше 2,5% суми гарантованих Фондом коштів вкладників банків-учасників у межах суми відшкодування.
Якщо один з банків-учасників банкрутує, для виплати гарантованого відшкодування його вкладникам Фонд спрямовує кошти з накопичувального рахунку.
Станом на 1 липня 2022 року сума коштів, акумульованих Фондом, склала 20,2 млрд грн.
«Цей механізм схожий на страховий поліс, коли людина робить до страхової компанії внески, а у разі настання страхового випадку отримує визначену договором компенсацію», — пояснюють у Фонді.
У випадку з банками страховий випадок настає, коли банк визнається неплатоспроможним або НБУ відкликає його ліцензію. Саме тому у багатьох країнах світу організації, подібні Фонду гарантування вкладів, називаються фондами чи агентствами страхування депозитів.
Довідка Finance.ua:
- на час воєнного стану та трьох місяців після його завершення запроваджується 100% гарантія за банківськими вкладами фізичних осіб та ФОП (разом із відсотками, якщо це був депозит);
- якщо у період дії цієї норми розпочнеться процедура виведення з ринку якогось із банків, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодує його вкладникам усю суму вкладу разом із нарахованими відсотками;
- через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 тис. гривень.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною