Як війна вплинула на зайнятість фрилансерів (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як війна вплинула на зайнятість фрилансерів (інфографіка)

Особисті фінанси
296
Як війна вплинула на зайнятість фрилансерів (інфографіка)
Як війна вплинула на зайнятість фрилансерів (інфографіка)
Згідно з даними Freelancehunt за 2024 рік, значна частка фрилансерів почала працювати на фрилансі саме під час війни. Зокрема, 19,1% респондентів зазначили, що були зареєстровані на фриланс-платформі давно, але активно почали працювати тільки під час війни.
Це свідчить про те, що війна стала каталізатором для багатьох людей, які раніше не наважувалися чи не мали необхідності працювати на фрилансі.
Про це йдеться в дослідженні Freelancehunt.
Ще більша частка — 35,4% — прийшла на фриланс саме під час війни. Це показує значний перехід до фриланс-моделі в умовах війни, коли класичні робочі місця стали менш доступними чи нестабільними. Люди шукали нові шляхи для заробітку та знайшли їх на фрилансі.
Цікаво, що 45,5% спеціалістів працювали на фрилансі до війни та продовжують працювати зараз. Це показує стійкість та адаптивність фрилансерів, які змогли зберегти свої робочі місця навіть у складних умовах.
Як війна вплинула на зайнятість фрилансерів (інфографіка)
У 2023 році ситуація була дещо іншою. Частка тих, хто почав працювати на фрилансі під час війни, становила 40,7%, що на 5,3% більше, ніж у 2024 році. Це може вказувати на те, що в перші роки війни більше людей шукали нові можливості на фрилансі, а згодом деякі з них повернулися до інших форм зайнятості чи залишилися працювати на фрилансі постійно.
«Ці дані показують, що фрилансери демонструють високу стійкість, знаходячи способи зберегти та покращити свої фінансові показники у складних умовах. Водночас важливо розуміти, що частині спеціалістів війна принесла фінансові труднощі. Їх підтримка залишається актуальним завданням для Freelancehunt»,
додає Олег Топчій.

Для 32,4% респондентів рівень доходу залишився незмінним, що свідчить про стабільність роботи та клієнтської бази. Проте у 36,2% фрилансерів рівень доходу збільшився. Це може бути пов’язане з підвищенням попиту на їхні послуги чи збільшенням вартості роботи через зростання інфляції та інші економічні фактори.
До речі, отримати більше з депозиту можна якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас