Виплати військовим з лютого 2024 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виплати військовим з лютого 2024 року

Особисті фінанси
1580
Виплати військовим з лютого 2024 року
Виплати військовим з лютого 2024 року
З 1 лютого 2024 року деякі військові, незалежно від того, чи знаходяться вони у районах проведення бойових дій, можуть отримати виплату 30 тис. гривень.
Про це йдеться в в наказі № 566 Міноборони «Про затвердження Змін до порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, умови та порядок виплати 30 000 гривень військовим були уточнені».
Нагадаємо, з чого складаються виплати військовим
Гроші, що отримують наші військовослужбовці в період дії воєнного стану, складаються з двох частин:
  • щомісячне грошове забезпечення;
  • додаткова винагорода — надбавки, встановлені на період воєнного стану. Зараз це 30, 50 і 100 тис. грн.

Хто має право

30 тис. гривень можуть отримати військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань).
Про це йдеться в наказі МОУ № 260 абзаці 16 пункту 2 розділу ХХХІV.
  • з інтенсивної підготовки для ведення воєнних (бойових) дій у складі військових частин (підрозділів), включених до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України сил оборони держави;
  • з управління угрупованнями військ (сил) у складі розгорнутих пунктів управління Генерального штабу ЗСУ;
  • з управління підпорядкованими силами та засобами відповідно до завдань, які покладаються на Адміністрацію Державної спеціальної служби транспорту, у складі розгорнутих пунктів управління Державної спеціальної служби транспорту;
  • у складі робочої групи або одиночним порядком, визначені Головнокомандувачем або начальником Генерального штабу Збройних Сил України, у межах областей України, на територіях яких ведуться воєнні (бойові) дії;
  • з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів поза районами ведення бойових дій;
  • у складі діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України;
  • із всебічного забезпечення діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій;
  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об'єктів критичної інфраструктури (у тому числі об'єктів транспортної інфраструктури ― військовими частинами та підрозділами Державної спеціальної служби транспорту).

Документи

Безпосередня участь військовослужбовців у бойових діях або у виконанні бойового (спеціального) завдання підтверджується на підставі таких документів:
  • бойовий наказ (бойове розпорядження);
  • журнал бойових дій (вахтовий, навігаційно-вахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки, або бойове донесення, або постова відомість (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад);
  • рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях або заходах, у виконанні бойових (спеціальних) завдань.

Умови

Розрахунок доплати 30 000 гривень здійснюється пропорційно дням виконання завдання протягом місяця. Виплати військовим в Україні здійснюються наступного календарного місяця після місяця, за який військовий отримує зарплату.

Довідка Finance.ua:

Раніше повідомлялось, за ініціативи президента Володимира Зеленського уряд встановив відповідною постановою додаткові виплати для військовослужбовців:
  • 100 тис. грн на місяць — для всіх, хто безпосередньо воює з окупантом на фронті;
  • 30 тис. грн на місяць — для всіх інших, навіть тих, хто не на фронті. Саме ця надбавка стосувалася широкого кола військовослужбовців і силовиків.
Остання поширювалися також на строковиків і курсантів військових вишів, які перебували за межами зони бойових дій та не виконували бойових завдань.
Грошове забезпечення так само поділяється на дві частини:
  • основна, яка охоплює посадовий оклад, оклад за військовим званням і надбавку за вислугу років;
  • додаткова — надбавки за особливості проходження служби (наприклад, у гірських регіонах чи на острові Зміїний), режим секретності, за наукові або спортивні звання.

Зарплати військових у 2023: що потрібно знати

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас