В Україні змінили умови призначення субсидії
Кабінет Міністрів змінив умови призначення житлових субсидій. Зокрема, граничний розмір витрат для отримувачів субсидій на придбання товарів широкого вжитку було збільшено з 50 до 100 тисяч гривень.
Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його словами, житлові субсидії призначатимуться у разі придбання або кредитування генеруючих установок для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, таких як сонячна або вітрова енергія.
«Це доповнення відображає підтримку держави у розвитку альтернативної енергетики для домогосподарств», — пояснив Мельничук.
Проте, разовий платіж за договором на придбання майнових прав на таке обладнання не повинен перевищувати 150 тисяч гривень.
Читайте також: Житлова субсидія в Україні: як розрахувати та хто може отримати
Окрім цього, Кабмін вніс зміни до порядку надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.
«Ці зміни передбачають обов’язок постачальників універсальних послуг повідомляти Пенсійний фонд України про договори „зеленого тарифу“ на продаж електроенергії, які укладаються між постачальником і власником приватного домогосподарства», — додав нардеп.
Він пояснив, що це допоможе контролювати призначення субсидій для домогосподарств, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, наприклад, з сонячної або вітрової енергії.
Читайте також: Як заощаджувати гроші на комуналці
Також уряд ухвалив зміни, які регулюють порядок надання субсидій та пільг у випадку перебоїв з електропостачанням в умовах воєнного стану.
«Навіть у таких умовах, виплата пільг та субсидій зберігатиметься в раніше встановлених розмірах, що сприятиме стабільності для домогосподарств під час можливих надзвичайних ситуацій», — підсумував Мельничук.
Довідка Finance.ua:
- Пенсійний фонд України перерахував розміри житлових субсидій на опалювальний сезон 2024−2025 років. Розмір субсидії за жовтень обчислено з урахуванням послуги з опалення житлового приміщення з початку опалювального сезону — з 16 жовтня (16 днів);
- прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомив, що 2,8 млн українських родин отримають житлові субсидії та пільги. У бюджеті на 2025 рік передбачили 42 млрд грн на ці потреби;
- Національний банк прогнозує, що ще рік тарифи на газ, опалення та гарячу воду залишаться без змін. З 2026 року їх доведеться поступово підвищувати.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною