260
Уряд зробив ще один крок для приєднання України до єдиної зони європлатежів SEPA
Уряд схвалив пакет законопроєктів щодо виконання Україною вимог ЄС для приєднання до системи банківських європлатежів SEPA.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.
Навіщо це?
Мета законопроєктів — приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу.
Це є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).
Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між 36 європейськими країнами — учасницями надзвичайно швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами.

Після прийняття Верховною Радою і подальшого підписання угоди — фінансові кордони з ЄС будуть стерті.
Вступ до SEPA — це не тільки сучасні технічні можливості, це декларація про відданість європейським фінансовим стандартам.
Йдеться про подання проєктів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)» і «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)».

Законопроєкти розроблені Мінфіном із залученням заінтересованих органів і міжнародних експертів, з урахуванням кращих міжнародних практик, вимог актів права ЄС і консультацій Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу Європейської Комісії (DG FISMA).
Переваги для України
У Мінфіні наголошують, що приєднання до SEPA — це надійний фінансовий міст між Україною та громадянами, де б вони не перебували у країнах Європи.
Український бізнес стане ще більш конкурентоздатним:
- розрахунок між країнами-членами SEPA такий же простий, як в ЄС;
- спрощення та розвиток експорту;
- зростання довіри міжнародної бізнес спільноти до українського бізнесу та банківської системи.
Інвесторам буде простіше вкладати у відбудову та економіку України.
Обов’язковою умовою для подання офіційної заявки на приєднання до SEPA є відповідність національного законодавства актам права ЄС, зокрема, у сферах:
- запобігання та протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму;
- фінансових послуг.
Що отримає Україна після приєднання?
Після приєднання до SEPA українці і бізнес зможуть швидко з низькою комісією або без неї здійснювати платежі в євро:
- онлайн банкінг — 0−1 євро;
- у відділенні — 3−5 євро;
- отримати гроші — 0 євро.
Терміни здійснення переказів:
- звичайний — до 1 дня;
- миттєвий — до 10 секунд.
Для переказу потрібен тільки номер рахунку IBAN.
Великі статки не народжуються у безпеці. Вони створюються у періоди нестабільності — там, де бачать можливості лише одиниці. Ті, хто діє тоді, коли інші вагаються, формують нову реальність. Конференція Invest Talk Summit — подія для тих, хто мислить ширше і бачить глибше. 24 травня, Київ. Офлайн/Онлайн.
Знижка на квитки 10% за промокодом: Finance
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною