291
Україна та США підписали меморандум щодо угоди про надра
— Казна та Політика

Україна та Сполучені Штати Америки у четвер, 17 квітня, підписали меморандум, який засвідчує намір фіналізувати й укласти угоду, яка буде вигідна обом народам.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, меморандум засвідчує конструктивну спільну роботу української та американської команд. Україна та США готують створення Фонду інвестицій у відбудову України.
«Відповідна угода відкриватиме можливості для значних інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України та Сполучених Штатів — саме з такою метою команди працюють над документом», — заявила вона.
Українська міністерка наголосила, що попереду — фіналізація тексту Угоди та її підписання, а далі — ратифікація парламентами.
«Важливо, що ми підтверджуємо нашими домовленостями прагнення Американського народу інвестувати разом з Українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну», — додала Свириденко.
Що передбачає меморандум
Згідно з повідомленням Мінекономіки, у Меморандумі йдеться, що Угода відкриватиме можливості для значних інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України та Сполучених Штатів.
Крім того, він підтверджує прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну.
Також згідно з текстом Меморандуму, Сполучені Штати Америки та Україна визнають внесок, який Україна зробила у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї.
Окрім цього, документ передбачає, що США поважають зобов’язання України, пов’язані із вступом у ЄС або пов’язані з угодами з міжнародними фінансовими установами та іншими офіційними кредиторами. Тобто робота над Угодою не може спричиняти конфліктів для євроінтеграційного шляху України.
Повний текст Меморандуму можна прочитати за посиланням.
Довідка Finance.ua:
- раніше президент Володимир Зеленський позитивно оцінив роботу технічних команд обох країн щодо угоди у сфері надрокористування. Він заявив, що урядова команда України вже досягла хороших результатів у перемовинах з американською стороною, а основні юридичні аспекти угоди майже завершені;
- у четвер, 17 квітня, президент США Дональд Трамп висловив очікування, що наступного тижня може бути підписана угода про копалини.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною