У Міжнародному реєстрі збитків готують до запуску категорію нематеріальних втрат — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Міжнародному реєстрі збитків готують до запуску категорію нематеріальних втрат

Казна та Політика
1272
У Міжнародному реєстрі збитків готують до запуску категорію нематеріальних втрат
У Міжнародному реєстрі збитків готують до запуску категорію нематеріальних втрат
Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, куди щомісячно вноситься щонайменше 10 тис обʼєктів, стає основою функціонування міжнародного реєстру збитків. До останнього вноситимуться не тільки збитки за знищене житло, а і 44 інші категорії збитків.
Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Зокрема, наразі очікується запуск категорії збитків немайнового характеру, першими у якій стануть моральні збитки від загибелі близької людини. Щодо Реєстру пошкодженого і знищеного майна то у нього надважливо внести категорію збитків, яких зазнав український бізнес, підкреслила парламентарка.

Читайте також: Пошкоджено майно? Алгоритм, як вам подати заяву до Міжнародного реєстру збитків

Вона зазначила, що у Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, подаватись до якого українці отримали можливість у травні 2023 року, щомісячно вноситься близько 11 тис обʼєктів. Наразі це виключно житло, але потрібно додати можливість вносити туди і збитки, які отримав бізнес.
Вона додала, що від бізнесу прохання розблокувати таку можливість надходять ледь не щоденно. Підприємці розуміють, що швидких виплат бізнесу чекати не варто.
Поки що Міжнародний реєстр збитків виконує функцію фіксації збитків, завданих Україні з боку країни — агресора. Єдина категорія, до якої українці можуть вносити збитки — житло. Втім передбачено, що у Реєстрі буде не одна, а 45 різноманітних категорій. Одна з них — смерть близької людини. Ця категорія вже готується до запуску — вона буде наступною після житла. Більше того, заявниками зможуть бути не лише фізичні, а і юридичні особи. Ця категорія також на етапі технічного впровадження.
По кожній з 45 категорій будуть різні правила верифікації і вимоги до документів — відповідні форми. Вже готові 13 з них і очікується, що до кінця року їх розроблять по всім 45 категоріям.
Однією з надважливих для запуску категорій будуть збитки за пошкоджене і знищене житло, яке розташоване не лише на підконтрольній Україні території, але і на тимчасово окупованих. Тобто, туди зможуть подаватися громадяни, які поки що не можуть внести своє житло в РПЗМ — для верифікації таких пошкоджень в ЄС вже є потрібні алгоритми і, відповідно, технічна можливість для цього.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас