У липні обсяг ІТ-експорту з України зріс на понад 6% у порівнянні з червнем
У липні обсяг ІТ-експорту з України становив $545 мільйонів. Це на $33 млн (або на 6,45%) більше, ніж у червні. Водночас торік у липні показник українського ІТ-експорту був більшим — $559 млн.
Про це повідомляє DOU з посиланням на дані Національного банку України.
У липні експорт зріс на 6% порівняно з червнем ($512 млн), проте все одно був на 2,5% меншим за липень минулого року.
За сім місяців 2024 року експорт ІТ-послуг становив $3,75 млрд, що на 5% менше за показник семи місяців 2023 року ($3,94 млрд).
Серед найважливіших тенденцій:
- у січні та червні були найнижчі обсяги ІТ-експорту за весь період повномасштабного вторгнення;
- другий квартал показав кращий результат, аніж перший, але на це є причина;
- щомісячні показники тримаються на рівні $500+ млн;
- майже 38% виторгу надійшло від США.
«Покращити динаміку експорту можна, зокрема, завдяки зміцненню ринку праці і подальшій модернізації механізмів бронювання. Це дозволить підвищити прогнозованість ведення бізнесу, забезпечити стабільну та прозору зайнятість у секторі. Вдосконалення механізму бронювання, який би враховував різні аспекти, у тому числі й економічний критерій, має потенціал посилити надходження податків та зборів до державного бюджету, що критично необхідно зараз для фінансування Сил оборони», — зауважує Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.
Частка ІТ-послуг у структурі всього експорту послуг у липні 2024 року склала 38,7%. Це на 2,1% менше ніж за аналогічний період у минулому році. Тоді частка комп’ютерних послуг складала 40.8% від експорту усіх послуг. Водночас це на 1,4% більше порівняно з червнем цього року.
Нагадаємо, українські ІТ-компанії втрачають через війну чималу частину свого доходу. Йдеться про 2 млрд грн щомісяця.
Шукати роботу в ІТ зараз складно на 8 з 10, свідчать результати опитування Djinni. Очікувано, що чим довше пошук роботи, тим гірше враження від ринку праці. Середня оцінка серед тих, хто вже півроку без роботи — 9,32. Ті ж опитані, що мають роботу, вважають, що знайти наступну простіше. Але не надто просто, їх середня оцінка 7 з 10.
За матеріалами: Dou
Поділитися новиною