7906
Стало відомо, як девальвувала гривня з початку року
— Валюта

За 2 місяці з початку року гривня девальвувала на 2,3% за середньомісячним офіційним курсом до долара.
Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев.
Він зазначає, що за січень — лютий 2024 року середній офіційний курс гривні до долара склав 37,92 грн/дол. Офіційний курс на 29 лютого 2024 року — 38,21 грн/дол.
Таким чином за середньомісячним офіційним курсом гривня девальвувала:
- за лютий 2024 року — на 0,3% (до січня 2024 року);
- за 2 місяці з початку року — на 2,3% (до грудня 2023 року);
- за час після переходу до керованої гнучкості - на 3,7% (до фіксованого курсу 36,57 грн/дол).
Міжбанк
У лютому обсяг купівлі -продажу валюти банками на міжбанку склав до 1,93 млрд дол., що є середнім значення після відв'язки від фіксованого курсу.
«Нагадаю, після переходу до більш гнучкого курсу цей показник збільшився щонайменше удвічі. Це позитивна тенденція, яка свідчить про розширення пропозиції валюти і зміцнення здатності балансування валютного міжбанку без участі НБУ. Хоча звісно про самобалансування ринку (як це було до війни), що є однією з умов переходу до плаваючого курсу, мова не йде. Для цього обсяг торгів на міжбанку (без НБУ) має зрости додатково щонайменше у 5 разів», — пояснив нардеп.
Попит на валюту з боку населення
У лютому — на фоні покращення валютних очікувань і послаблення девальваційного тиску на міжбанку — попит на валюту з боку населення зменшився.
«Сальдо чистого продажу валюти населенню на готівковому і безготівковому ринку скоротилось до 0,82 млрд дол. (проти 1,10 і 1,03 млрд дол. відповідно у січні 2024 і грудні 2023 року)», — наводить дані Гетманцев.
Отже, після пожвавлення девальваційних тенденцій на валютному ринку наприкінці минулого і початку цього року, викликаних сезонними чинниками, скасуванням всіх обмежень на продаж готівкової валюти населенню, погіршенням валютних очікувань, ситуація у лютому дещо вгамувалась.
«Як і раніше НБУ повністю контролює стан валютного ринку, маючи комфортний рівень міжнародних резервів і калібруючи за необхідності валютні обмеження. Збільшення визначеності щодо надання міжнародної допомоги з березня 2024 року сприятиме стабілізації валютних очікувань», — підсумував він.
⚡ Finance.ua
запускає безкоштовну валютну розсилку для
тих, хто слідкує за валютним ринком, та
хоче розуміти й аналізувати пов’язані
з валютним курсом події. Отримуйте
щопонеділка найважливіші оновлення за
тиждень у світі валют, ексклюзивні
фінансові поради та прогнози по курсах
на прийдешній тиждень безпосередньо
на вашу поштову скриньку!
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною