Скільки коштів на ремонт доріг виділили в Україні з початку війни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштів на ремонт доріг виділили в Україні з початку війни

Казна та Політика
199
Скільки коштів на ремонт доріг виділили в Україні з початку війни
Скільки коштів на ремонт доріг виділили в Україні з початку війни
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну витрати на дороги стали значно скромнішими, ніж зазвичай.
Скільки коштів було виділено:
  • 2022 року на ремонт автошляхів було виділено близько 30 млрд грн;
  • 2023-го — 63,6 млрд грн (16 млрд грн з них — субвенції від міжнародних партнерів).
Ці гроші були використані перш за все на відновлення зруйнованих російськими окупантами доріг та об’єктів дорожньої інфраструктури. І це не тільки зведення підірваних мостів, а й налагодження понтонних та насипних переправ. Тому і не дивно, що в 5 областей з найбільшими витратами на ремонт доріг увійшли: Дніпропетровська, Київська, Харківська, Херсонська та Запорізька області.
22 вересня 2023 року Верховна Рада України ухвалила рішення про перенаправлення всіх коштів з Дорожного фонду (94,7 млрд грн) на оборону.
Разом із цим витрати на ремонт автошляхів місцевого та державного значення, а також відбудову об’єктів дорожньої інфраструктури будуть фінансуватися за рахунок невикористаних коштів за 2021−2023 роки.
Також передбачається, що частину потреб покриють місцеві бюджети та субвенції від міжнародних партнерів. Варто пам’ятати й про те, що від 30 травня 2022 року «Укравтодор» отримав дозвіл на будівництво та ремонт автошляхів в «кредит». Це означає, що шляхи будуються за кошти підрядників і будуть повністю оплачені вже після закінчення війни.
Тобто, попри рішення Верховної Ради про переведення більшості коштів на оборону, дороги будуть активно будуть ремонтувати й 2024 року.
Однак в суспільстві не вщухають суперечки щодо доцільності виділення коштів в умовах воєнного стану, адже завжди існує вірогідність масштабного пошкодження дорожнього полотна відразу після закінчення будівництва в наслідок «прильоту» чи іншого акту агресії з боку росії.
З іншого боку — автошляхи використовують не тільки для проходження цивільного транспорту, а й для евакуації поранених та біженців з зони проведення активних бойових дій та перевезення боєприпасів, ліків, їжі та воєнної техніки. Тобто, відремонтований шлях може врятувати життя тих, хто знаходиться в безпосередній близькості до лінії фронту.
А ще будівництво доріг — це робочі місця для тисяч робітників. Завдяки цьому вони можуть підтримувати свої сім’ї та регулярно сплачувати податки до державного бюджету.
Нагадаємо, що в березні 2020 року президент України Володимир Зеленський оголосив про старт «Великого будівництва» — загальнонаціональної програми з розширення та розбудови транспортної, соціальної та спортивної інфраструктури. Водночас на будівництво та ремонт автошляхів тоді виділили безпрецедентну суму — 140 млрд грн. Частину коштів було взято з Дорожного фонду, місцевих бюджетів та субвенцій партнерів, а решту перенаправили з інших галузей.
Більше про витрати на дороги в Україні — читайте в статті на Finance.ua:

Витрати на шляхи та дороги в Україні: скільки та коли

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас