Що потрібно для компенсації за відновлене власноруч житло — Мін’юст
Українці перед відновленням зруйнованих будинків власними силами мають зафіксувати стан житла. Ті громадяни України, які планують відновити зруйноване російськими окупантами житло власноруч, можуть отримати компенсацію, але для цього повинні зробити експертизу.
Про це заступник міністра юстиції Андрій Гайченко заявив у інтерв’ю «Лівому берегу».
За словами Гайченка, експертиза повинна бути зроблена до початку відновлення будинків/квартир.
«Після відновлення, звісно, все це зробити буде набагато складніше для майбутніх компенсацій», — наголосив заступник міністра.Сама експертиза потрібна для того, аби убезпечитися від підробок чи маніпуляцій: «Більшість наших громадян чесно внесуть усі дані. Але ж якісь шахраї все одно знайдуться»
заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.
Вартість експертизи житла має сплатити сам власник житла. Коштуватиме цей процес у середньому:
- для квартири — 8-12 тис. грн;
- для будинку — 10-15 тис. грн.
Також Гайченко наголосив, що для оцінки втрачених меблів, картин, побутової техніки потрібні спеціальна товарознавча чи мистецтвознавча експертиза.
Тим же українцям, які не хочуть платити за експертизу, заступник міністра порадив сфотографувати чи зафільмувати стан житла перед початком ремонтних робіт, «щоб по максимуму показати первинний стан».
Нагадаємо, що президент Зеленський анонсував масштабну відбудову України, заявивши, що усі постраждалі від рашистської агресії отримають компенсацію за зруйноване/знищене житло грошима чи квадратними метрами нової житлової нерухомості.
Також нагадаємо, що українцям рекомендують не поспішати продавати квартири.
Власникам вцілілого житла в Бучі, Ірпені та інших містах, які звільнили від російських загарбників, варто почекати з продажем нерухомості.
У цьому переконаний президент Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ) Юрій Піта.
За словами експерта, зараз на квартиру в цих регіонах складно знайти покупця, особливо за хорошу ціну. Найближчим часом ринкової вартості за нерухоме майно там не буде, з огляду на довколишню інфраструктуру.
Довідка Finance.ua:
- Після фіксації українцями руйнувань будинків та пошкоджень майна запускається механізм компенсацій таких збитків. Він включає роботу спеціальних комісій, у тому числі на місцях руйнувань. А власникам нерухомості треба враховувати, що доведеться подати заяву.
- Майже 500 тис. українців стоять в різних чергах на отримання житла.
За матеріалами: Главком
Поділитися новиною