159
росія з початку війни в Україні скоротила експорт необроблених алмазів на понад третину
— Світ

За два останні роки росія скоротила експорт необроблених алмазів на 36% в порівнянні з довоєнним 2021 роком.
Про це пише російський «Комерсант» з посиланням на дані Кімберлійського процесу.
Це безпосередньо впливає на російську компанію «Алроса», на яку припадає понад 97% видобутку алмазів у рф і яка є великим платником податків до бюджету країни-агресора.
У перший рік війни в Україні експорт необроблених алмазів з росії впав на 24% рік до року — до 36,7 млн карат, тоді як видобуток зріс на 7% - до 41,9 млн карат.
У 2023 році експорт продовжив падати, скоротившись ще на 12% - до 32,4 млн карат. Видобуток упав на 11% - до 37,3 млн карат.
Таким чином за два роки експорт знизився на 36% порівняно з довоєнним 2021 роком. У 2023 році загальна вартість експорту алмазів упала на 7,7% рік до року — до $3,7 млрд.
Ключовий покупець російських алмазів Індія 2023 року скоротила імпорт на 11% - до 128 млн карат через зростання рівня запасів у гранувальників.
За матеріалами: Forbes.ua
Поділитися новиною
Також за темою
ТОП-7 місць у світі, які будуть «найгарячішими» для туристів у 2026 році (фото)
В Грузії водіїв штрафуватимуть за надмірний шум
ТОП-10 мільярдерів світу із найбільшими прибутками у 2025 році
13 найкращих європейських напрямків для зимової подорожі
Найкраще місто Європи для зустрічі Нового року
8 бюджетних гірськолижних курортів Європи
