Робота в банку: колишні студенти мають високі фінансові очікування, проте вони швидко звільняються
Недосвідчені працівники вимагають високих зарплат від банків, але не проявляють тривалої відданості роботодавцю.
Про це розповіли менеджери по роботі з персоналом під час круглого столу «Еміграція, мобілізація і кадровий голод на фінансовому ринку: як вирішити проблему», проведеного «Фінансовим клубом».
Найпроблемніша категорія для банків
Директорка з управління персоналом Сенс Банку Олена Велика зазначила, що найпроблемнішою для банків категорією, яка найважче закривається, є працівники відділень.
Це працівники, особливо молоде покоління, яке досить швидко ухвалює рішення про звільнення, є нестабільною категорією для банку.
«Їх важко мотивувати нематеріальним — ідеєю, цінностями, командністю. Ця категорія орієнтована виключно на фінансовий показник. У нас біля 40% мережі не укомплектовані на сьогодні», — розповіла вона.
Зростання фінансових очікувань студентів
В Кредобанку кажуть про зростання фінансових очікувань студентів. Це повʼязане з тим, що вони змушені знімати житло.
Також у них стало менше вільного від навчання часу, щоб працювати. І зменшилась кількість бюджетних місць, і багато хто був змушений платити за себе.
«Це призвело до того, що зарплатні очікування студентів значно підвищились. Наприклад, у Львові мінімально студент працює від 18 тис. на руки, а це 22 тис. брутто», — заявила директорка департаменту управління персоналом Кредобанку Олена Скиба.
При цьому серед цих працівників найбільша плинність кадрів.
«Ми активно працюємо зі студентами, але ми побачили високу плинність серед цієї категорії. Як тільки хтось пропонує на 1 тис. грн більше, вони встають і йдуть. Вони вільні у виборі, де жити: сьогодні — Київ, завтра — Одеса, післязавтра — Польща. Це нове покоління», — констатує Олена Велика.
Але відмовлятися від цього джерела кадрів банки не будуть. HR-директорка ОТП Банку Крістіна Фехер заявляє, що наразі ведеться співпраця із 27 університетами по всій країні і двічі на рік залучаються студенти на практику або стажування. Дуже багато хто з них залишаються далі працювати.
«Останнього разу до нас прийшло 120 студентів. Ще два-три місяці будемо на них дивитися, а потім прийматимемо рішення, хто з них залишиться далі працювати. Загалом у нас по мережі десь 80 вакансій. Тобто це непоганий пул, щоб так частину вакансій закрити», — зазначила вона.
За матеріалами: Фінансовий Клуб України
Поділитися новиною