Правоохоронці перевіряють рішення МСЕК про інвалідність щодо 1695 посадовців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Правоохоронці перевіряють рішення МСЕК про інвалідність щодо 1695 посадовців

Казна та Політика
59
Правоохоронці перевіряють рішення МСЕК про інвалідність щодо 1695 посадовців
Правоохоронці перевіряють рішення МСЕК про інвалідність щодо 1695 посадовців
Міністерство охорони здоровʼя разом із правоохоронними органами перевіряють рішення медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності 1695 посадовцям з понад 30 державних органів.
Про це повідомило МОЗ.
Станом на кінець листопада 2024 року міжвідомча група, яка перевіряє рішення, сформувала перелік з цих 1695 посадовців відповідно до інформації Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора.
«Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями», — додали у МОЗ.
Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:
  • 32% — працівники органів податкової служби України;
  • 26% — працівники органів прокуратури;
  • 17% — працівники органів митної служби;
  • 25% — працівники інших державних органів.
Цей перелік збільшується в міру надходження додаткових даних від правоохоронців.
У найближчі два місяці перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності триватимуть, а в разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їхні перегляди.
Як нагадали у відомстві, для оптимізації процесу запроваджено зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної МСЕК МОЗ у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передали Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у Дніпрі, на базі якого створена оновлена Центральна МСЕК.
Нагадаємо, 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.
Так, 22 жовтня Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом. За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
За матеріалами:
hromadske
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас