Попит на іпотеку серед українців за місяць впав на понад 40%
Банки України в червні видали 607 іпотечних кредитів на загальну суму 1 млрд грн. Обсяг наданих населенню іпотечних кредитів у червні 2024 року зменшився порівняно з травнем на 41,5%, водночас він на 34,3% вищий за показник у червні минулого року.
Про це свідчать дані щомісячного Опитування банків про іпотечне кредитування.
Про видачу нової іпотеки в червні поінформували 11 банків, що кредитували придбання житла. Більшість угод, як і раніше, укладалися на вторинному ринку нерухомості.
Рушієм іпотечного сегмента залишається пільгове кредитування в межах програми «єОселя» (майже всі кредити у червні надано в межах цієї програми).
Середній відсоток на іпотеку
Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами в червні другий місяць поспіль залишилася на рівні 7,6% річних.
Де видали найбільше іпотечних кредитів
У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у червні видано:
- в м. Київ та Київській області (274 договори на загальну суму 517,8 млн грн, що становить 51% від загального обсягу);
- Львівській області (29 договорів на 63 млн грн);
- Дніпропетровській області (32 договори на 42 млн грн);
- Вінницькій області (26 договорів на 41 млн грн).
Нагадаємо, банкіри почали послаблювати вікові обмеження кредитування молоді та людей похилого віку. Найбільша частка «єОселі» — це люди від 25 до 34 років — 46% всіх позичальників. Далі йде 35−44 — це 35%. Якщо скласти, то від 25 до 44 років, а це найбільш активна платоспроможна категорія населення, — це 82% позичальників.
За даними НБУ, банки знижують ставки за депозитами як для бізнесу, так і для населення. Водночас знижується вартість кредитів для підприємств. Іпотечне кредитування пожвавлюється завдяки програмі «єОселя». Частка іпотеки зросла до 12,4% чистого гривневого роздрібного кредитного портфеля.
Довідка Finance.ua:
- минулого року українські громадяни активно брали кредити на нерухомість у Польщі. У 2023 році понад 2 тисячі українців скористалися державною програмою на придбання першого житла. Проте наразі банки припинили приймати заявки на кредити під 2% річних;
- під час війни змінився портрет типового іпотечного позичальника — за кредитами дедалі частіше звертаються молоді сім’ї без дітей. До війни ситуація була протилежною.
Що не так з іпотекою в Україні 🔍
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною