Понад 85% зареєстрованих в Україні індустріальних парків не працюють — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Понад 85% зареєстрованих в Україні індустріальних парків не працюють

Казна та Політика
135
Понад 85% зареєстрованих в Україні індустріальних парків не працюють
Понад 85% зареєстрованих в Україні індустріальних парків не працюють
З понад 70 офіційно зареєстрованих індустріальних парків реально працює лише близько 10.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у Telegram.
«Нині важливо не стільки множити нові індустріальні парки (а з тих більш ніж семи десятків, що вже є, працюючими можна вважати лише близько десятка), а глибоко розібратись у питанні - а що пішло „не так“ за останні чверть століття існування індустріальних парків та технологічних парків?» — написав Гетманцев.
Він зауважив, що не у всіх зареєстрованих індустріальних парків є керуюча компанія.
«Якщо ще не у всіх ІП є навіть керуюча компанія, наявність у них резидентів — взагалі рідкість, а останнє оновлення інформації про діяльність індустріальних парків на сайті Мінекономіки, відповідального за цей напрямок, датується вереснем 2023 року — то щось все-таки «йде не так», — додав Гетманцев.
Він зазначив, що останнім часом реєструють все більше нових індустріальних парків, водночас з держреєстру поступово виключаються інші індустріальні парки, створені у минулому десятиріччі.
Водночас депутат наголосив на необхідності розібратись, що саме заважає розвитку індустріальних парків в Україні і чому цього досі не відбулось.
Гетманцев нагадав, що закон про індустріальні парки було прийнято ще влітку 2012 року, а правові засади для створення подібних об'єктів були закладені ще у 1999 році з прийняттям закону «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків (ТП)».
«Тож чверть століття — достатній період, щоб плани і проекти перетворились на конкретні результати, а роль індустріальних та технологічних парків ми вже могли вимірювати через їх частку у ВВП. На жаль — цього не трапилось. Не можу розповісти своїм читачам переконливі історії успіху українських ІП, які можна було б ставити за взірець», — додав Гетманцев.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас