1619
Огляд IT-ринку праці: рекордна кількість вакансій та зниження конкуренції
— Особисті фінанси

У травні стрімко зросла кількість пропозицій для фахівців без досвіду роботи, а середня кількість відгуків на вакансію у травні знизилася.
Про це свідчать результати дослідження DOU.
Минулого місяця на DOU була опублікована рекордна кількість вакансій за два роки — 5111. Уже втретє з початку цього року кількість пропозицій за місяць перетнула позначку 5 тисяч.
Якщо порівняти з квітнем, у 22 категоріях позитивна динаміка, у ще 20 — негативна, а п’ять залишились на тому ж рівні. Зростали переважно технічні напрями.


Найбільше вакансій за місяць було традиційно в маркетингу — вже 570. За два роки кількість маркетинг-позицій зросла майже удвічі. Наступні за популярністю — вакансії для аналітиків — 337 у травні. З початку року їх стало більше на 22%. За ними йдуть Sales — 325 у травні. Зросли на 23% за останній рік. Data Science зріс удвічі за останній рік. Також більше можливостей для дизайнерів — на 34%.
З початку року на 16% стало більше пропозицій для QA. Для продакт- і проджект-менеджерів — на 8% і 13% відповідно. Front-end підріс на 19%, Node. js — на 14%.
З нетехнічних вакансій збільшується кількість можливостей для копірайтерів — рекордні 57 у травні.
Кількість miltech-вакансій і відгуків на них продовжує збільшуватися. У травні було 198 пропозицій.

На 22% більше закордонних вакансій з початку року. Також у травні додалося пропозицій на ремоуті — плюс 64 за місяць.
З початку року найбільш стрімко збільшилася кількість вакансій для фахівців без досвіду роботи — на 60% — 146 можливостей у травні. Інші категорії за досвідом зростають, хоч і меншими темпами.
На найбільш досвідчених фахівців попит давно поступово зростає — на 44% за останній рік. Серед фахівців з досвідом від п’яти років найбільш затребувані Front-end, Node. js, Java. Серед менш досвідчених — маркетологи та аналітики. Для фахівців з досвідом до року найбільше вакансій у продажах.
Кількість вакансій у травні 2024-го за категоріями та досвідом

У травні зменшилася середня кількість відгуків на вакансії — до 27. З лютого — мінус 17%.
«Це можна пояснити тим, що вакансій стає більше, але й кандидати в травні були дещо менш активними», — пояснюють у DOU.

Найбільша конкуренція нині у Front-end — у середньому 105 відгуків на вакансію. Однак проти квітня вона зменшилась на 20%. У QA теж незначне зниження до 93,3 відгуку.
Менша конкуренція і серед проджект-менеджерів (з 63 відгуків у січні до 49 у травні) і HR (з рекордних 70,9 у листопаді 2023-го до 48,2 нині).
У більшості технологій, де було рекордно багато відгуків, з березня їх поступово ставало менше (наприклад, Java, .NET, iOS тощо).
Довідка Finance.ua:
- у квітні цьогоріч обсяг IT-експорту зменшився на 3,5% і становив $545 мільйонів. Українській економіці це принесло на $20 мільйонів менше у порівнянні з березнем. Загалом за перші чотири місяці обсяг експорту комп’ютерних послуг складає $2,1 мільярди. Це на $78 мільйонів менше ніж за аналогічний період у 2023 році;
- у 2023 році 32 опитані IT-компанії найняли 2920 джуніорів в Україні. Для порівняння: у 2022-му 40 компаній запросили на роботу 3989 початківців — на тисячу більше;
- за 2021−2023 роки ІТ-спеціалісти сплатили до бюджету не менше ніж 61,1 мільярда гривень податків. Найбільшу суму — 24 мільярди — було сплачено у 2023 році. Від фізичних осіб надійшли більші суми, ніж від юридичних.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати 👛
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною