Новий вид оренди: чи ціни будуть нижчими — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий вид оренди: чи ціни будуть нижчими

Нерухомість
1471
Новий вид оренди: чи ціни будуть нижчими
Новий вид оренди: чи ціни будуть нижчими
В Україні незабаром з’явиться новий вид оренди — соціальний. Йдеться про житло у будинках, які належатимуть місцевим громадам. Розмір оренди буде значно нижчим, ніж на ринку. У деяких випадках у орендарів з’явиться можливість викупу житла.
Зараз в Україні розроблюють нове житлове законодавство, розповідає авторка цих змін, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
«Нове житлове законодавство — рамковий законопроєкт „Про основні засади житлової політики“ — має створити, зокрема, низку механізмів, які дадуть можливість кожному українцю реалізувати своє право на житло. Зробити це можна буде за допомогою кількох інструментів», — розповідає Шуляк.
У Раді планують створити новий вид оренди — соціальний. Саме це має змінити правила гри на ринку. У Польщі, Угорщині, Німеччині і будь-якій країні ЄС малозабезпеченим пропонують оренду соціального житла. У Фінляндії половина від всього житла, яке здається в оренду, — соціальне. У Данії — 20%. В Україні цей показник у рази менший — всього 1,5%.

Найпоширеніші порушення від забудовників

«Поява в Україні такого соціального житла, по-перше, суттєво змінила б конʼюнктуру ринку оренди. Оскільки ціни на його оренду будуть нижчими, ніж ринкові, приватні гравці будуть змушені переглянути свої — подекуди взяті з довідника „стеля“. По-друге, соціальна оренда відбуватиметься виключно „в білу“, а це означатиме безпеку для орендарів», — каже Шуляк.
В Україні зараз одні з найменш доступних квартир. Наприклад, якщо в Німеччині, згідно з даними Numbeo, на середню зарплату можна орендувати 4,66 квартир (тобто на 10 середніх зарплат — 46 квартир), то в Україні — всього 1,64 квартири. Це найгірший показник у Європі.
«Не чекаючи ухвалення рамкового законопроєкту („Про основні засади житлової політики“), ми спільно з Міністерством відновлення почали готувати наступний — „Про соціальне житло“, в якому детально пропишемо всі моменти, повʼязані зі створенням житлового фонду соціального призначення. У документі будуть відповіді на питання, що це за фонд, яке житло туди входитиме, з яких джерел він буде формуватись, на чиєму балансі перебуватиме», — каже голова комітету.

Соціальне житло складатиметься з трьох типів об’єктів:

  • багатоповерхівки, які вже є у власності громад (часто вони потребують ремонту, відновлення);
  • багатоповерхівки, які побудують за гроші міжнародних партнерів;
  • багатоповерхівки, які в майбутньому побудують за рахунок сплаченої соціальної оренди.
Для формування цього фонду проведуть інвентаризацію всіх обʼєктів, які є у громади. Крім того, міжнародні партнери готові надати для цього 200 млн євро (мова про Європейський інвестиційний банк). «І головне — платежі, які орендарі сплачуватимуть за соціальну оренду, йтимуть у фонд, з якого також буде будуватися нове житло для житлового фонду громади», — пояснює Шуляк.

Довідка Finance.ua:

  • Столиця є одним із найпопулярніших міст для оренди квартири. Вартість житла залежить від району столиці, а також площі та ремонту нерухомості. Найдешевше винаймати квартири у Деснянському районі Києва. Про це свідчить статистика ЛУН. Вартість оренди однокімнатних квартир у Києві у середньому становить 13 500 — 14 тис. грн. Це на 1000 грн дорожче, ніж попереднього місяця.
  • Найдешевші квартири у Деснянському районі. Тут ціни на оренду в середньому становлять:
  • однокімнатні — 7 500 грн
  • двокімнатні — 10 тис. грн

Що не так з іпотекою в Україні 🔍

За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас