402
Обов’язкова накопичувальна пенсійна система за 15 років згенерує близько $50 млрд довгого ресурсу — Шмигаль
— Казна та Політика
В уряді прогнозують, що за 15 років функціонування другого рівня пенсійної системи, який може запрацювати з 2023 року, вдасться згенерувати близько $ 50 млрд «довгого» ресурсу.
Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час гала-івенту НВ «Україна та світ попереду 2022».
«Наповнення фондового ринку фінансовим, економічним змістом можливе тоді, коли в країні є накопичений довгий ресурс. Накопичувальна пенсійна система, за нашими оцінками, за 15 років дасть можливість зібрати і згенерувати близько $ 50 млрд ресурсу, який власне і буде довгим ресурсом (20 більше і років). Він буде за адекватною ринковою ціною. З одного боку, це буде пенсійне забезпечення для нас з вами. З другого боку, це колосальний економічний потенціал», — відзначив він.
Шмигаль додав, що це більш ніж половина від обсягу сукупного державного боргу України (близько $ 90 млрд).
«Це той ресурс, які ми можемо самі закумулювати у своїй країні. Вважаю злочином, що до цього часу це не було зроблено. Якби це зробили 15 років тому, ми б мали це вже сьогодні», — заявив прем’єр.
Верховна Рада планує найближчим часом прийняти законопроєкт про запровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення у першому читанні. Він передбачає, що другий рівень запрацює з 1 січня 2023 року.
У Мінсоцполітики повідомляли, що роботодавці сплачуватимуть обов’язкові внески, а працівники — добровільні.
Пропонується, щоб роботодавці сплачували обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей у розмірі 1% від заробітної плати (завдяки зниженню ЄСВ) за всіх своїх співробітників. Добровільні внески на власні індивідуальні рахунки у розмірі 1% сплачуватимуть усі застраховані особи із власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.
Довідка Finance.ua:
- Уряд затвердив експериментальний проєкт, за яким працівники підприємств великої приватизації перейдуть на накопичувальну пенсійну систему;
- раніше міністр фінансів Сергій Марченко розповідав, що пенсійна реформа в Україні може бути запроваджена не раніше 2023 року — до того часу необхідно ухвалити зміни до законодавства.
Як накопичити на пенсію? Як докупити страховий стаж до пенсії? Чи варто вкладати в НПФ? Відповіді на ці та інші питання про пенсії ви зможете знайти в в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: НВ
Поділитися новиною