День фінансів: іпотека під 5%, гривня в топ-10 найприбутковіших валют року, 222 млрд грн на докапіталізацію держбанків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: іпотека під 5%, гривня в топ-10 найприбутковіших валют року, 222 млрд грн на докапіталізацію держбанків

528
В понеділок, 4 жовтня — про рекорди гривні, інвестицій в Україну і відсотків за іпотекою.
Гривня в топі найприбутковіших валют року. За даними агентства Bloomberg, за січень-вересень гривня зміцнилася до долара на 7%. Так, українська гривня посіла шосте місце в рейтингу найприбутковіших валют світу у 2021 році. Перше місце посідає сейшельська рупія, яка з початку року зміцнилася на 60%.
Рекордні інвестиції за 4 роки. У першій половині 2021 року в Україну надійшли прямі інвестиції з-за кордону у розмірі 2,83 мільярда доларів США. Левова частка цих фінансових траншів надійшла з країн Європейського Союзу. Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, іноземні інвестиції протягом перших шести місяців поточного року досягли пікового рівня за 4 роки.
Один з відомих напрямків інвестицій — це інвестиції в будівництво платних доріг. Сьогодні у світі налічується понад 140 тис. кілометрів платних концесійних трас. Ними користуються практично всі розвинені країни і частина країн, що розвиваються. Кілька великих трас і в Україні завдяки грошам інвесторів незабаром мають стати сучасними. У новому матеріалі Finance.ua розбирався, чиїм коштом Україна буде виводити із занепаду транспортну інфраструктуру:

Перспективи концесійних доріг в Україні 🚗

ПриватБанк готують до продажу. Як повідомив голова НБУ Кирило Шевченко, український уряд збирається виставити на продаж ПриватБанк. Таке рішення було прийнято для зниження впливу держави на банківський сектор. При цьому Шевченко запевнив вкладників і клієнтів банку, що конкретно для них нічого не зміниться навіть після продажу Привату.
  • Голова НБУ також повідомив, що Україна з 2014 року докапіталізувала державні банки на 222 млрд грн. Уряд з 2014 року отримав від держбанків 58 млрд грн дивідендів, з яких 55 млрд грн сплатив ПриватБанк, на капіталізацію якого було витрачено 155 млрд грн.
Субсидії при подорожчанні комуналки. У Мінсоцполітики пообіцяли, що підтримку від держави повинні отримати всі, хто її потребує. У разі зростання вартості комунальних тарифів розмір субсидій збільшуватиметься автоматично, без надання додаткових документів. Як там зазначили, у держбюджеті закладено 35,2 мільярда гривень на виплату субсидій. Крім того, в міністерстві пояснили, на що можна витратити фінансову допомогу від держави.
Іпотека під 5% для всіх. Шмигаль розповів, що в уряді розглядають можливість запуску іпотеки під 5% для всіх українців. Також він підкреслив, що наступні 2−3 роки влада буде «просувати реформи фактично в бойовому режимі».
Тарифи на газ для ПОН. Постачальник «останньої надії», яким виступає газопостачальна компанія «Нафтогаз України», підвищив ціну одного кубометра природного газу для побутових споживачів. Так, ціна збільшилася на 4,56 грн — з 12 грн у вересні до 16,56 грн в жовтні.
Finance.ua оновив Рейтинг МФО. В Україні все частіше звертаються по мікрокредити, тому що кредит можна оформити швидко і зручно, а головне – онлайн. Щоб дізнатися, де якість обслуговування клієнтів краща, Finance.ua регулярно оновлює рейтинг МФО:

Рейтинг мікрофінансових організацій України 🏆

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас