0 800 307 555
0 800 307 555

Гроші не потрібно тримати на рахунку в банку: Гетманцев роз'яснив нюанси податкової амністії


Гроші не потрібно тримати на рахунку в банку: Гетманцев роз'яснив нюанси податкової амністії

В Україні стартувала процедура податкової амністії, яку її ініціатори називають «надпростою».

Нюанси роз’яснив глава профільного парламентського комітету Данило Гетьманцев.

Нагадуємо, про всі зміни, які можуть стосуватися ваших гаманців, ми оперативно інформуємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь і не пропускайте важливе!

За його словами, українцям не доведеться «заморожувати» гроші, які «амністують», на рахунку в банку. Адже через 3−4 дні після відкриття рахунку можна буде отримати довідку від банку про залишок коштів на рахунку і кошти можна буде знімати. Довідка подається разом з декларацією до податкової, сплачується 5% і процедура завершена, гроші амністовані.

До речі, перша декларація була подана в день старту податкової амністії, тобто 1 вересня.

Також Гетьманцев заспокоїв тих, хто побоюється проведення ревізії майна.

«Податкова амністія — взагалі не про ревізію чийогось майна. Ніхто не може прийти до людини і запитати у нього про походження квартири, машини, будинки і ста тисяч доларів. Ні сьогодні, ні завтра, ні через 10 років. Те, що у людини є зараз, — це його законне майно», — запевнив він.

За його словами, амністія — це перш за все можливість отримати від держави документ, який покаже наступне: твої гроші є легальними, з них сплачені податки і ти можеш їх використовувати без обмежень, тобто прийти і запитати, звідки у тебе з’явився цей будинок, ніхто не зможе.

Податкова амністія: які цілі переслідує влада 💼

«Але, якщо ти цей будинок колись продаси, а за ці гроші, захочеш купити інший, в такому випадку у людини мають право запитати — звідки у нього гроші на придбання. Для того, щоб людина мала можливість пояснити походження коштів, і потрібна податкова амністія. Якщо людині задають таке питання, він показує податкову декларацію або у нього є легальні доходи на відповідну суму. Цього достатньо, щоб більше питань не виникало», — підкреслив парламентарій.

Довідка Finance.ua:

  • розрахунки економістів показали, що на руках у громадян є понад $50 млрд «ухильницьких» грошей в різних формах;
  • вимога банків оплачувати послугу з відкриття спеціального рахунку, необхідного для декларації готівкових коштів у рамках податкової амністії, є «блюзнірством» і «нерозумним маркетинговим ходом».
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua