0 800 307 555
0 800 307 555

Які ФОПи приносять Україні найбільше податків


Які ФОПи приносять Україні найбільше податків

За 2020 рік фізособи-підприємці сплатили 52 млрд гривень податків, з них 37 млрд — платники єдиного податку. Finance.ua, як портал, що дбає про ваші доходи та витрати, повідомляє, скільки коштів єдиного податку платять підприємці у тій чи іншій сфері.

За даними Опендатабот, найбільшу кількість грошей принесли підприємці, що займаються торгівлею, інформаційною діяльністю (в цю ж групу входять і програмісти), а також професійною, науковою та технічною діяльністю.

Третину з усіх податків сплатили ФОП, які займаються оптовою та роздрібною торгівлею — 11,6 млрд гривень податків. Проте кількість цих бізнесів найбільша: зараз в Україні 825 102 ФОП, що займаються торгівлею. Тож в середньому кожен із них сплатив 14 тисяч гривень на рік.

На другому місці — фізособи-підприємці зі сфери інформації та телекомунікацій. Вони поповнили держбюджет на 7,8 млрд грн, це 21% від загальної кількості. В перерахунку на одного підприємця — 28,3 тисячі гривень податків на рік. До цього виду діяльності належать IT-спеціалісти, видавці, творці кіно та телевізійних програм, радіо- та телеведучі.

Натомість якщо подивитися, скільки приніс кожен конкретний бізнес, то ТОП найприбутковіших ФОПів зміниться. До нього увійдуть підприємці, що постачають електроенергію, пару та газ, будівельники та фермери.

Найбільше податків на одного ФОПа сплачували підприємці, які займаються постачанням електроенергії, пару та газу. Кожен з них сплатив понад 46,7 тисяч гривень на рік. В Україні бізнесів із таким видом діяльності зараз 211, а загальна сума податку за 2020 рік — 9,8 млн гривень.

Кількість сплачених податків за одного ФОПа на рік (за видами діяльності):

На другому за прибутковістю місці — підприємці, які займаються будівництвом. Середня сума податку від одного такого ФОП — 42 тисячі грн. Усього підприємств, які займаються будівництвом – 30 880. Загальна сума податку — 1,3 млрд гривень.

Читайте також: Підприємцям в Україні готують новий вид штрафу

Треті за середньою сумою сплаченого податку за ФОП — фермери — підприємці, що займаються сільським господарством. 29,9 тисяч таких бізнесів сплачували в середньому по 37,6 тисяч грн податку. Загальна сума склала 1,1 млрд грн.

У порівнянні з минулим роком кількість ФОП суттєво не змінилась. Станом на грудень 2020 року активних фізосіб-підприємців нараховувалося 1 911 921, зараз їх зареєстровано 1 967 959.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів України протягом двох наступних років розвиватиме електронну публічну послугу «е-Підприємець», аби спростити умови для започаткування та провадження бізнесу. Які послуги будуть доступні для бізнесу – читайте тут;
  • податківці нагадали, у яких випадках підприємці звільняються від сплати єдиного податку. Деталі ми описали за посиланням;
  • до речі, Мінекономіки знову пропонує збільшити штрафи. Finance.ua розбирався, які нові штрафи і за які порушення пропонують встановити.

Як закрити ФОП 💼

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua