4965
Міністр фінансів: «Якщо у вас немає накопичень у НПФ - на пенсію не розраховуйте»
— Казна та Політика
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначає, що люди, які не відкладають накопичення в недержавні пенсійні фонди, в майбутньому в принципі будуть позбавлені пенсій через демографічну ситуацію в країні.
Про це він сказав у інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна». Водночас чиновник констатував, що перехід українців на накопичувальну пенсійну систему зараз неможливий.
«Має бути етапність. Ми не можемо відразу піти і роздати кошти недержавним пенсійним фондам, це неприйнятно. Тому на початку будемо залучати Державний накопичувальний інститут: державний пенсійний фонд або державну керуючу компанію. До того ж на початковому етапі у нас небагато інструментів для вкладень — це можуть бути ОВДП», — зазначив Марченко.
За його словами, звучить багато скепсису щодо того, що накопичувальна система нібито показала свою неефективність.
«Це не так. Солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто», — підкреслив міністр.
Він зазначив, що демографічні тенденції в країні такі, що забезпечувати функціонування солідарної системи, коли настане вихід на пенсію людей його віку, буде неможливо.
Пенсійні системи світу 🧓👴
«Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих буде постійно скорочуватися, а кількість пенсіонерів — зростати. Мені сорокарічному на пенсію в нинішніх умовах розраховувати не варто. Тоді два варіанти — або я сам шукаю можливості і відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян. Це спричинить фіскальні втрати бюджету, і це всі повинні розуміти», — сказав Марченко.
Довідка Finance.ua:
- міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Україні планують створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим;
- якщо Верховна Рада проголосує відповідний закон у 2021 році, то накопичувальна пенсійна система може запрацювати вже у 2023−2024 роках;
- за підрахунками Мінсоцполітики, близько 7000 гривень — це приклад того, яку пенсію може отримувати людина з повним страховим стажем з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем.
Як накопичити на пенсію? Як докупити страховий стаж до пенсії? Чи варто вкладати в НПФ? Відповіді на ці та інші запитання про пенсію ви зможете знайти в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною