Георгієва назвала терміни візиту місії МВФ в Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Георгієва назвала терміни візиту місії МВФ в Україну

Казна та Політика
395
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристаліна Георгієва назвала дуже конструктивною розмову з президентом України Володимиром Зеленським у середу і анонсувала візит місії Фонду в Україну у вересні.
«Дуже конструктивна розмова з президентом України Володимиром Зеленським про успішний економічний прогрес України в рамках програми МВФ», — написала вона в Твіттері за підсумками розмови в середу.
Глава МВФ висловила надію на продуктивну роботу в решті питань під час місії у вересні.
Як повідомлялося, МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму Stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $ 5 млрд) з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу.
Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року — із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня — наступного. Розміри другого і третього траншу — по $ 700 млн, четвертого — $ 560 млн і заключного п’ятого — $ 980 млн.
Однак цей план було порушено. Віртуальна місія з першого перегляду програми Stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України. Цю позицію пізніше представники Фонду неодноразово підтверджували.
У червні-липні Верховна Рада прийняла кілька важливих законів, про які йшла мова в меморандумі з МВФ. Крім Вищої ради правосуддя (ВРП) і Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) йшлося також про закони про поліпшення корпоративного управління в банківській сфері (4367), правки до закону «Про гарантування вкладів» (№ 4546), а також про прийняті в першому читанні законопроекти про приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізосіб і про удосконалення корпоративного управління.
Разом з цим раніше серед секторів, де МВФ чекає прогресу від України, називалася також енергетика.
«Експерти МВФ зазначили, що рішення Конституційного Суду України призвели до відкату антикорупційних зусиль, що вимагає відповідної реакції з боку української влади. Сторони домовилися про тісну комунікацію та спільну роботу для можливості досягнення Staff level agreement найближчим часом», — повідомив Мінфін 9 липня за підсумками візиту Марченка до США.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас