0 800 307 555
0 800 307 555

У Раді назвали три напрямки, як будуть впроваджувати антиолігархічну реформу


У Раді назвали три напрямки, як будуть впроваджувати антиолігархічну реформу

Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямками.

Про це перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів в ефірі програми «Велика деолігархізація» на телеканалі «Україна 24».

Читайте також: Олігархи вже почали добровільно відмовлятися від активів – Данилов

«В першу чергу, це сфера політики. Крім того, це сфера масмедіа. Третя сфера — монопольний вплив на економіку. Саме за цими трьома напрямками буде впроваджуватися певний обмежувальний вплив», — сказав перший віце-спікер.

Стефанчук пояснив, що законопроект № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» створює тільки загальні законодавчі передумови.

Зокрема, проект закону визначає, хто такий олігарх, зобов’язує олігарха і його оточення ставати публічними і публічно декларуватися.

«Це перший, але не останній крок», — підкреслив перший заступник голови парламенту.

За його словами, політичний напрямок у впровадженні реформи передбачає законопроекти, пов’язані з політичним лобізмом.

«Другий напрямок масмедійний. Зрозуміло, що тут буде ряд обмежень, пов’язаних з антимонопольним впливом на засоби масової інформації. ЗМІ повинні залишатися рупором і повинні переставати бути пропагандистськими машинами», — додав Стефанчук.

Водночас третій напрямок, монопольний вплив на економіку, передбачає «великий перелік питань, пов’язаних з антитрастовим законодавством».

Також нагадаємо, нещодавно Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов говорив, що в Україні останнім часом з’явилися нові олігархи.

Довідка Finance.ua:

  • З 2017 по 2019 рік Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело 2123 повні перевірки декларацій чиновників, і в 99% випадків або у 2106 чиновників виявили порушення. У 2019-му НАЗК виявило 1469 недостовірних декларацій — це найбільша цифра за останні чотири роки.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua