0 800 307 555
0 800 307 555

Голова НБУ може піти у відставку: реакція читачів і побоювання щодо курсу


Голова НБУ може піти у відставку: реакція читачів і побоювання щодо курсу

Днями ЗМІ повідомили, що голову Національного банку України Кирила Шевченка можуть відправити у відставку.

Про це, зокрема, писав Financial Times, посилаючись на два джерела в оточенні президента Володимира Зеленського.

Незважаючи на те, що інформація не є підтвердженою, новина швидко розлетілася просторами інтернету.

Читачі Finance.ua також активно обговорювали чутки в коментарях і на форумі.

Один з форумчан під нікнеймом zрадіо уточнив, що новини про відставку могли з’явитися через скарги від директорів департаментів Нацбанку, які кілька тижнів тому подали заяви на звільнення.

Нагадаємо, 1 липня керівник Департаменту ліцензування Національного банку України та дев’ять його найближчих підлеглих оголосили про звільнення. Вони заявили про заміну колегіальності “директивним прийняттям рішень, неприпустимим у роботі Національного банку України”.

Того ж дня про звільненя з Національного банку заявив директор Департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук.

2 липня керівник департаменту супроводу кредитів Національного банку України Олег Новаковський теж оголосив про звільнення.

Пізніше працівники вирішили перенести свій останній робочий день з 16 липня на 1 вересня. На час до кінця літа вони вирішили взяти відпустки.

Сам голова НБУ Кирило Шевченко, коментуючи хвилю звільнень з Нацбанку, назвав її «PR-кампанією і спробою чинити політичний тиск на НБУ». За словами Шевченка, він “був розчарований, дізнавшись про це зі ЗМІ, а не від самих колег”.

Користувач форуму Finance.ua під ніком sequence, передрікає, що такі кадрові зміни можуть мати прямий вплив на ціни нерухомості – в цьому випадку, за прогнозом форумчанина, вони обваляться.

З приводу впливу на курс валют думки коментаторів розійшлися. Наприклад, vitaliian згадує, як валютний ринок відреагував на відставку попереднього голови Нацбанку Якова Смолія. За його словами, цього разу валюта може не відреагувати подібним чином.

Нагадаємо, ввечері 1 липня Яків Смолій, який очолював НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Нацбанк України здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня, 2 липня, курс долара підскочив відразу на 41 копійку. Тоді курс долара вперше з 21 квітня перевищив психологічну позначку в 27 гривень.

Повертаючись до теми кадрових перестановок в регуляторі, інші користувачі реагують на можливе звільнення Шевченка більш радикально.

Що думаєте про це ви? Як реагуватимуть ринки, якщо новина виявиться правдою? Поділіться своєю думкою в коментарях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua