1955
Нацбанк змінив умови відкриття банківських рахунків
— Особисті фінанси
Національний банк унормував низку питань, пов’язаних з відкриттям банківських рахунків.
Про це повідомляється на сайті регулятора.
Про головні банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.
«Національний банк на виконання вимог норм нового законодавства України унормував низку питань, пов’язаних з відкриттям банківських рахунків», — сказано в повідомленні.
Зокрема, регулятор:
1). Розширив можливості використання рахунків умовного зберігання (ескроу):
- приватні нотаріуси зможуть відкривати рахунок умовного зберігання для вчинення нотаріальних дій із прийняття від боржника грошової суми боргу;
- бенефіціари рахунку умовного зберігання (зазначені у договорі як отримувачі коштів з цього рахунку) зможуть давати вказівку банку для перерахування іншій особі коштів з такого рахунку.
2). Визначив порядок обігу нових цінних паперів — ощадних сертифікатів банку.
3). Врегульовував питання відкриття рахунків міжнародним організаціям:
- для Організації Об`єднаних Націй визначено порядок відкриття рахунків;
- для іноземних представництв, що користуються імунітетом і дипломатичними привілеями, та юридичних осіб-нерезидентів скорочено перелік документів, що подаються під час відкриття рахунків (скасовано подання копії посвідчення Міністерства закордонних справ України про акредитацію представництва на території України/копії документа, що підтверджує взяття юридичної особи-нерезидента на облік у відповідному контролюючому органі як платника єдиного внеску).
4). Надав громадянам право під час відкриття рахунків пред’являти працівнику банку е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон, е-свідоцтво про народження та дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з використанням мобільного додатку «Дія».
Такі норми передбачені постановою правління НБУ № 50, яка набирає чинності з 16 червня 2021 року.
Довідка Finance.ua:
- Покласти гроші на депозит означає, що вкладник передає свої кошти на зберігання в банк, а банк обіцяє повернути ці кошти разом з відсотками після закінчення терміну дії договору. Щоб оформити депозит, вкладник укладає договір депозитного вкладу з банком, банк відкриває депозитний рахунок.
- Відкриваючи рахунок і довіряючи свої гроші банку, переконайтесь, що у разі його банкрутства вони повернуться за рахунок Фонду гарантування вкладів.
- Національний банк з 28 травня змінив порядок виконання розрахункових документів стягувачів.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
Отримати більше з депозиту
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною