0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк змінив умови відкриття банківських рахунків


Нацбанк змінив умови відкриття банківських рахунків

Національний банк унормував низку питань, пов’язаних з відкриттям банківських рахунків.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Про головні банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.

«Національний банк на виконання вимог норм нового законодавства України унормував низку питань, пов’язаних з відкриттям банківських рахунків», — сказано в повідомленні.

Зокрема, регулятор:

1). Розширив можливості використання рахунків умовного зберігання (ескроу):

  • приватні нотаріуси зможуть відкривати рахунок умовного зберігання для вчинення нотаріальних дій із прийняття від боржника грошової суми боргу;
  • бенефіціари рахунку умовного зберігання (зазначені у договорі як отримувачі коштів з цього рахунку) зможуть давати вказівку банку для перерахування іншій особі коштів з такого рахунку.

2). Визначив порядок обігу нових цінних паперів — ощадних сертифікатів банку.

3). Врегульовував питання відкриття рахунків міжнародним організаціям:

  • для Організації Об`єднаних Націй визначено порядок відкриття рахунків;
  • для іноземних представництв, що користуються імунітетом і дипломатичними привілеями, та юридичних осіб-нерезидентів скорочено перелік документів, що подаються під час відкриття рахунків (скасовано подання копії посвідчення Міністерства закордонних справ України про акредитацію представництва на території України/копії документа, що підтверджує взяття юридичної особи-нерезидента на облік у відповідному контролюючому органі як платника єдиного внеску).

4). Надав громадянам право під час відкриття рахунків пред’являти працівнику банку е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон, е-свідоцтво про народження та дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з використанням мобільного додатку «Дія».

Такі норми передбачені постановою правління НБУ № 50, яка набирає чинності з 16 червня 2021 року.

Довідка Finance.ua:

  • Покласти гроші на депозит означає, що вкладник передає свої кошти на зберігання в банк, а банк обіцяє повернути ці кошти разом з відсотками після закінчення терміну дії договору. Щоб оформити депозит, вкладник укладає договір депозитного вкладу з банком, банк відкриває депозитний рахунок.
  • Відкриваючи рахунок і довіряючи свої гроші банку, переконайтесь, що у разі його банкрутства вони повернуться за рахунок Фонду гарантування вкладів.
  • Національний банк з 28 травня змінив порядок виконання розрахункових документів стягувачів.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua