0 800 307 555
0 800 307 555

Як перевірити, чи ваш вклад гарантується


Як перевірити, чи ваш вклад гарантується

Відкриваючи рахунок і довіряючи свої гроші банку, переконайтесь, що у разі його банкрутства вони повернуться за рахунок Фонду гарантування вкладів.

Про це пише ФінКульт на сторінці у Facebook.

«Ваші кошти, розміщені на депозитних, поточних та карткових рахунках у банках України (окрім Ощадбанку), захищено Фондом. Це означає, що у разі банкрутства банку, в якому було розміщено кошти, Фонд виплатить відшкодування», — сказано в повідомленні.

Читайте також: Анкета банку може стати кредитним договором. Як цього уникнути

Максимальна сума відшкодування для однієї особи в одному банку, незалежно від кількості вкладів, становить 200 тисяч гривень.

«Але будьте обачливі та уважні, існує виняток, описаний в ч. 4 ст. 26 Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“, коли кошти не відшкодовуються. Тож, відкриваючи депозит, завжди уточнюйте у працівника банку, чи підпадає цей вклад під гарантії Фонду», — наголосили у ФінКульті.

Перед укладенням договору, вас повинні ознайомити з Довідкою про систему гарантування вкладів.

Якщо ви укладаєте договір у вигляді електронного документу, примірник вважається отриманим вами, якщо договір за домовленістю з банком направлений на вашу електронну адресу чи в інший спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення.

Ви маєте право отримати такий примірник договору та Довідки для детального вивчення.

Перед тим як поставити свій підпис на документі, обов’язково перевірте, чи прописано, що сторонами договору банківського вкладу є «Вкладник» та «Банк»:

  • якщо ж у договорі ви зазначені як «Клієнт фінансової компанії», чи «Інвестор» — ви маєте справу не з депозитним договором, відповідно, ваші кошти гарантуватися не будуть.

«На сайті Фонду завжди можна перевірити, чи є установа учасником системи гарантування. Під гарантії Фонду підпадають лише ті вклади, які розміщені в банках-учасниках», — наголосили у ФінКульті.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Опитування
В Контексті Finance.ua