0 800 307 555
0 800 307 555

Коли вкладник збанкрутілого банку може отримати гарантоване відшкодування


Коли вкладник збанкрутілого банку може отримати гарантоване відшкодування

Після визнання банку неплатоспроможним і запровадження тимчасової адміністрації, Фонд не пізніше 20 робочих днів починає виплати гарантованого відшкодування його вкладникам.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Щоб отримати відшкодування, вкладник має після оголошення про початок виплат, разом з паспортом та ІПН звернутися, до будь-якого відділення одного з банків-агентів Фонду, де він і отримає свої гроші.

Фонд завжди закликає вкладників не зволікати, та звертатися за відшкодуванням, адже виплати обмежені у часі періодом здійснення ліквідації банку. Коли подаються документи на внесення до державного реєстру запису про припинення банку як юрособи, виплати гарантованого відшкодування завершуються.

За чинним законодавством, процедура ліквідації банку має тривати три роки, але за наявності визначених законодавством обставин, вона може бути продовжена.

“Сьогодні ще триває ліквідація 46 банків. А це означає, що їх вкладники мають можливість отримати належне їм відшкодування, проте радимо не зволікати – адже більшість банків має бути ліквідована вже найближчим часом”, – наголошують у ФГВФО.

Перевірити статус банку можна на сайті Фонду у розділі «Банки в управлінні Фонду».

У Фонді гарантування зазначили, що з 2012 року вкладники неплатоспроможних банків уже отримали понад 90 млрд грн гарантованого відшкодування.

Довідка Finance.ua:

  • Максимальна сума гарантованого відшкодування для одного вкладника складає 200 тисяч гривень, незалежно від кількості рахунків, які він мав у збанкрутілому банку.
  • У квітні 2021 року середні процентні ставки банків за новими депозитами в гривні для населення склали 6,9% річних. Це на 0,3 в.п. нижче, ніж у березні (7,2%).
  • Низький рівень суми державної гарантії за вкладами та існування «Ощадбанку» поза єдиною системою гарантування — ці фактори, на думку експертів, стримують сьогодні якісний розвиток банківської сфери та економіки країни.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua