39% виручки українські заклади отримують від безготівкової оплати – дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

39% виручки українські заклади отримують від безготівкової оплати – дослідження

Фінтех і Картки
268
53% виручки ресторатори Києва отримують від оплат банківськими картами. В цілому по Україні цей показник трохи нижче — 39%.
Про це свідчать результати дослідження компанії з автоматизації кафе і ресторанів Poster.
Згідно з дослідженням, в березні 2021 року в середньому 39% виручки українських закладів доводилося на оплату банківськими картами. У Києві цей показник більше половини — 53% виручки принесли оплати карткою, в Дніпрі – 43%, у Львові – 42%, Одесі – 37%, Харкові – 44%.
За словами рестораторів, все більша частина виручки приходить їм через банки. Це пов’язано із збільшеною доступністю пластика, популярністю Apple Pay і Android Pay, приємними бонусами банків у вигляді кешбеку і знижок, а також бажанням гостей обмежити контакти в пандемію.
39% виручки українські заклади отримують від безготівкової оплати – дослідження
Що це означає для рестораторів:
  • для ресторанів збільшення частки безготівкових платежів — серйозний виклик. Незважаючи на позитивні моменти — збільшення швидкості обслуговування, контроль за крадіжками, відхід від проблем з розміном і інкасацією — висока частка безготівки в виручці закладів фактично означає втрату великої частини заробітку, адже ресторани платять банкам 2−2,5% комісії за еквайринг.
За словами ресторатора Дениса Жаткіна, останнім часом еквайринг став дуже великою статтею витрат ресторанів.
«Раніше ніхто з рестораторів особливо не переживав про еквайринг: два-три роки тому частка безготівкових оплат була не дуже значна і становила 15−17% від обороту. Зараз же в наших закладах в Дніпрі частка оплат безготівкою наближається до 60%, в Києві — до 80%. Важливо розуміти, що 2% комісії за еквайринг ресторатори віддають не від прибутку, а від обороту. З маржинальністю в 12−18% річного прибутку від обороту, витрати на еквайринг — це п’ята-сьома частина чистого прибутку підприємства. Якщо прибуток є у ресторану в принципі, адже зараз всі працюють на межі виживання», — пояснює ресторатор.

Довідка Finance.ua:

  • У разі ухвалення парламентом законопроєктів щодо неринкового механізму регулювання інтерчейндж та комісії еквайрингу, які активно лобіюються великими торговельними компаніями, прямі втрати держбюджету становитимуть щонайменше 4 млрд грн на рік.
  • Якщо парламент зобов’яже банки знижувати комісію за еквайринг, вони змушені будуть відключити послуги на кшталт Apple Pay і Google Pay для користувачів.
До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам «пластик».

Подивитися варіанти 💳

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас