Платіжні системи та банки погодилися поступово знизити комісії, - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Платіжні системи та банки погодилися поступово знизити комісії, - НБУ

Фінтех і Картки
866
Платіжні системи та банки готові поступово знижувати комісії. Водночас Національний банк проти втручання в ринкову ситуацію.
Про це на брифінгу заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.
«Національний банк спостерігає готовність платіжних систем та банків-емітентів платіжних карток домовлятися про плавне зниження міжбанківської комісії», — сказав він.
Водночас він наголосив, що НБУ проти законодавчого регулювання ставок інтерчейндж та винагороди за еквайринг.
«Регулювати те, що має регулюватися ринковими методами, дуже небезпечно», — сказав він.
Як зазначив Шабан, у НБУ дуже стурбовані гострою дискусією, яка розгорнулася стосовно необхідності законодавчого регулювання міжбанківських комісій.
«На нашу думку, ухвалення незбалансованого рішення може мати негативні наслідки для розвитку платіжного і безготівкових розрахунків», — додав він.
Шабан також повідомив проте, що НБУ підтримує скасування законодавчої норми про те, що всі торгівці повинні приймати платіжні картки.
Водночас він заявив, що НБУ повинен отримати право відслідковувати ставки комісій інтерчейндж. Нацбанк планує публікувати розмір комісій платіжних систем.
До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам «пластик».

Подивитися варіанти 💳

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас