Законодавче регулювання вартості еквайрингу коштуватиме бюджету щонайменше 4 млрд на рік — ПриватБанк — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Законодавче регулювання вартості еквайрингу коштуватиме бюджету щонайменше 4 млрд на рік — ПриватБанк

Фінтех і Картки
780
У разі ухвалення парламентом законопроєктів щодо неринкового механізму регулювання інтерчейндж та комісії еквайрингу, які активно лобіюються великими торговельними компаніями, прямі втрати держбюджету становлять щонайменше 4 млрд грн на рік.
Про це повідомив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану.
Як він зазначив, прогнозоване зменшення прибутку банку становитиме до 5,3 млрд грн на рік, що коштуватиме державі, як власнику ПриватБанку, щороку 3,3 млрд грн дивидентів.
Прогнози. На думку топ менеджера найбільшого українського банку, застосування неринкового підходу до регулювання комісії призведе до значного падіння кількості та обсягу безготівкових операцій — з 55,2% до 25,6%, та відповідно, зростанню готівкових, що зведе нанівець зусилля держави щодо фіскалізації бізнеса. Прямі втрати бюджету від недоотриманих податків становитимуть ще майже 1 млрд грн на рік.
Законодавче регулювання вартості еквайрингу коштуватиме бюджету щонайменше 4 млрд на рік — ПриватБанк
Позиція ПриватБанку. За словами Развана Мунтеану, ПриватБанк та інші провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання одного з найбільш розвинених в Україні банківського та платіжного ринків та пропонують еволюційне та гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками та платіжними системами.
«Ми не сприймаємо шантаж та тиск з боку лоббі великих рітейлерів, та пропонуємо відкрите та прозоре інформування ринку щодо обсягів та середніх розмірів комісій еквайрингу та інтерчейнджу, обсягів готівкових та безготівкових платежів, обсягу інвестицій в розвиток та підтримку платіжної інфраструктури, інновацій та програм лояльності для споживачів, — заявив Разван Мунтеану.
Законодавче регулювання вартості еквайрингу коштуватиме бюджету щонайменше 4 млрд на рік — ПриватБанк

Довідка Finance.ua:

  • Платіжні системи та банки готові поступово знижувати комісії. Водночас Національний банк проти втручання в ринкову ситуацію.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас