Рівень безробіття в Україні зріс майже до 10% – Центр Разумкова
Через пандемію коронавірусу в Україні зріс рівень безробіття – з 8,5% до 9,9%. Крім цього за період карантину відбулось падіння реальних доходів українців.
Про це йдеться в щорічному звіті Центру Разумкова «Україна 2020-2021: невиправдані очікування, неочікувані виклики».
«Коронакриза посилила проблему зайнятості. Рівень безробіття зріс з 8,5% до 9,9%. Чисельність безробітного населення становила 1,6 млн. осіб. Зокрема, 17% робочої сили на піку карантину перебували у стані прихованого безробіття – зайнятість цих людей була зменшена або вони перебували в неоплачуваній відпустці», – зазначають експерти.
Читайте також: Офіційне безробіття в Україні за рік збільшилося на третину
Також карантин вихідного дня, який діяв в Україні в листопаді, спровокував другий пік зростання безробіття — було зареєстровано 361 тис. безробітних, а станом на початок грудня 2020 року – 420 тис.
Конкуренція на ринку праці. У середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендувало шість безробітних (на 1 листопада 2019 року – три особи). Станом на 1 листопада 2020 року, кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила 68 тис. одиниць, що на 34% менше, ніж на відповідну дату попереднього року
Хочу отримати гроші онлайн 💸
Відзначається, що і реальні доходи громадян за підсумками І півріччя 2020 року скоротилися на 7,3% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Експерти зазначають, що це стало першим падінням реальних доходів за період від 2016 року. Основними причинами цього стали зниження ділової активності, заробітної плати і зростання безробіття.
Довідка Finance.ua:
- Кабінет Міністрів удосконалив механізми надання послуг населенню Державною службою зайнятості під час карантину. Які зміни передбачені – читайте за посиланням.
- Середній розмір допомоги з безробіття в Україні у листопаді 2020 року становив 3580 гривень.
- Кожен третій зареєстрований в Києві безробітний – молода людина віком до 35 років. Ще стільки ж – громадяни віком від 35 до 44 років.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною