Право на дешеву іпотеку можна втратити: як уникнути неприємних наслідків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Право на дешеву іпотеку можна втратити: як уникнути неприємних наслідків

Особисті фінанси
1885
З 1 березня в Україні стартувала нова державна програма “Доступна іпотека”, яка пропонує українцям дешеві кредити на житло під рекордно низькі 7%. Скористатися програмою вже встигли перші українські родини.
Однак в деяких випадках право на компенсацію відсотків за кредитом можна і втратити. Про це йдеться в урядовій постанові № 63, пише Обозреватель.
По-перше, небажані наслідки можуть настати у разі невиконання позичальниками своїх договірних зобов’язань в частині регулярності сплати щомісячних платежів. Якщо “прострочення” за кредитом складе понад 90 днів, то компенсувати держава більше нічого не буде – програма зупиняється і виплачувати банку кредит доведеться за повною іпотечною ставкою (12-14% замість 7%). Крім того, банки можуть прописати в договорі і штрафні відсотки за його порушення.
Якщо позичальник порушує зобов’язання за кредитним договором більше ніж на місяць, то компенсація відсотків за програмою “Доступна іпотека” може призупинитися. Однак у разі відновлення виплат не пізніше 90 днів з моменту “прострочення” програма буде діяти далі.
Другий негативний для позичальника момент пов’язаний з наданням банку недостовірної інформації. Якщо банк виявить фальсифікацію, компенсація по відсотках буде не просто анульована – позичальникові доведеться ще й повернути різницю у відсотках, яку за нього платила держава до того моменту, поки не було встановлено факт підроблення документів.

Як працюватиме програма іпотеки під 7%

Нагадаємо, суть державної програми “Доступна іпотека” полягає не в тому, що банки знизили процентні ставки на житлові кредити. Це держава погодилася компенсувати різницю між відсотком банку і тими 7%, які платить позичальник за іпотечним кредитом.
Придбати в іпотеку можна готову квартиру (як на первинному, так і на вторинному ринку), майнові права на неї, житлові будинки із земельною ділянкою і об’єкти незавершеного будівництва. При цьому максимальна вартість житла, яке приймає участь в програмі, не повинна перевищувати 2,5 млн грн. Максимальна сума кредиту, на яку можна розраховувати, – 2 млн грн. Максимальний термін кредитування – 20 років. Взяти участь у програмі можуть громадяни України, яким на момент виплати пільгового кредиту не повинно бути більше 70 років, і які потребують поліпшення житлових умов, з урахуванням певних обмежень щодо максимального розміру доходу і вже наявних у власності квадратних метрів.

Довідка Finance.ua:

  • До державної програми «Доступна іпотека 7%» незабаром приєднаються ще 12 банків.
  • Державна програма «Доступна іпотека під 7%» може бути закрита, якщо банки почнуть самі видавати кредити під 7−8%.
  • Середня ціна на квартири у новобудовах Києва в лютому 2021 року склала 32 174 грн./кв.м. Порівняно з січнем, середня вартість збільшилась на 1,8%, при показнику рівня похибки ±2,7%.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас