Працедавець зменшив зарплату: що робити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Працедавець зменшив зарплату: що робити

Особисті фінанси
4282
Першим кроком працівника має бути звернення до роботодавця з офіційною заявою, у якій необхідно запитати причину зменшення виплат.
У цьому ж документі варто вимагати відновити порушене право на виплату повного розміру зарплати, радить юристка Катерина Петрушина.
«Наприкінці такої заяви варто вказати, що у випадку її незадоволення, працівник буде змушений звернутися до Державної служби з питань праці. Та може перевірити працедавця та оштрафувати. Якщо в організації є профспілка та комісія з трудових спорів, співробітник може звернутися до них», — пояснює експертка.
З її слів, строк розгляду спору між працівником та роботодавцем — 10 днів з дня подання заяви. Ще впродовж 10 днів рішення можна оскаржити. Після цього працедавець зобов’язаний впродовж 3 днів виконати рішення Комісії.
Якщо проблему вирішити не вдалось, наступний крок — скарга до Держпраці та позовна заява до суду.
«Згідно чинного законодавства, якщо умови оплати праці змінюються, працедавець повинен повідомити про це працівника за 2 місяці. Водночас у законодавстві немає вимог про те, що співробітника потрібно завчасно повідомити про простій та зменшення розміру зарплати, пов’язане з простоєм», — йдеться у публікації.
Катерина Петрушина вважає, що для оперативного вирішення спору найважливішою буде комунікація із роботодавцем.
«Повідомте, що роботодавець такими діями порушує законодавство. Він має знати, що ви ознайомлені з процедурою відновлення своїх прав та плануєте захищати їх до останнього», — радить юристка.
За порушення строків або зменшення обсягів зарплати роботодавцю загрожує штраф 510 — 1,7 тис. грн. За безпідставну невиплату заробітку понад 1 місяць — штраф 8,5 тис. грн — 17 тис. грн або виправні роботи до 2 років.

Довідка Finance.ua:

  • Граничні норми надурочних годин не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік. При цьому власник або уповноважений ним орган повинен вести облік надурочних робіт кожного працівника.
  • Відповідно до КЗпП України оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку, всі інші платежі здійснюються власником після виконання зобов’язань щодо оплати праці.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас