Австрія спрощує працевлаштування для іноземців: хто зможе виїхати
Австрія полегшила процес працевлаштування для працівників з країн, що не входять до складу ЄС (сюди ж відноситься і Україна). Послаблення передбачені виключно для висококваліфікованої робочої сили. Тепер їм простіше буде приїхати і влаштуватися на роботу в цій країні.
Відповідне рішення прийняла Національна рада (нижня палата парламенту) Австрії.
Що змінилося:
- при подачі документів на отримання дозволу на роботу, від висококваліфікованих фахівців з країн, що не входять до складу ЄС, більше не будуть вимагати підтвердження наявного місця проживання в Австрії (договір про оренду, право власності на житло тощо);
- скоротили процедуру надання дозволу до 90 днів;
- з’явилася можливість подавати документи з території Австрії, а також перейти протягом 2 років на “червоно-біло-червону картку плюс” (RWR-карта), яка дає її власнику вільний доступ до місцевого ринку праці.
Читайте також: В Україні хочуть змінити правила переказів: як перевірятимуть і чому банки блокують рахунки
Австрійські чиновники вважають, що усунення вищезазначених бюрократичних бар’єрів посприяє приїзду в країну кваліфікованих працівників і зміцнить тутешню економіку.
Кому це цікаво. Новації торкнуться лише висококваліфікованих працівників. Докладного переліку сфер ще немає, але можна припустити, що до них віднесуть передусім такі професії:
- лікарі;
- інженери;
- IT-фахівці;
- зварювальники-аргонщики;
- оператори ЧПУ;
- далекобійники.
Важливою вимогою при працевлаштуванні в Австрії є не тільки добре знання мови і наявність диплома. Потрібно мати ще й пристойний досвід роботи за фахом.
Тобто молодь уже навряд чи зможе поїхати сюди на роботу, а фахівці віком 30-35+ далеко не всі візьмуться вивчити мову. До того ж за курси і сертифікат, звісно, доведеться заплатити зі своєї кишені.
“Диплом мати мало. Виняток становитимуть хіба що “айтішники”. Їх зможуть взяти виходячи з рівня їхньої кваліфікації. Але все залежить від конкретного проекту і роботодавця. А ось для некваліфікованого персоналу з України країни “старої” Європи на сьогодні закриті”, – зазначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Довідка Finance.ua:
- Нагадаємо, раніше Голова податкової вирішив впритул зайнятися переказами заробітчан. В Україні є кілька резервів податкових надходжень, зокрема – $12 млрд, які надходять від українців, які виїхали працювати за кордон. Про це розповів голова Державної податкової служби Олексій Любченко.
- За даними Міністерства фінансів України, в 2019 році українські трудові мігранти переказали в Україну 12,9 мільярда доларів.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною