0 800 307 555
0 800 307 555

НААУ ініціює зміни до законодавства про фінмоніторинг в частині гарантій адвокатської діяльності


НААУ ініціює зміни до законодавства про фінмоніторинг в частині гарантій адвокатської діяльності

Національна асоціація адвокатів України ініціює зміни до законодавства про фінансовий моніторинг, які мають забезпечити гарантії незалежності адвокатської діяльності.

Про це повідомив заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій під час українсько-німецького форуму адвокатів “Вплив законодавства про Фінмоніторинг на адвокатську діяльність в Україні та Німеччині”.

Він зазначив, що Закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, який вступив у дію 28 квітня 2020 року, має низку положень, які суперечать міжнародним стандартам у частині незалежності адвокатури.

Читайте також: Мета – не закрутити гайки: Маркарова про фінмоніторинг та новий закон

Зокрема, це стосується надання контрольних функцій з фінмоніторингу та можливості застосування дисциплінарних санкцій до адвокатів Міністерством юстиції. Це не тільки створює загрозу незалежності адвокатури, а й суперечить профільному закону і Конституції.

“За дорученням голови Національної асоціації адвокатів України Лідії Ізовітової, нашою робочою групою був розроблений законопроект, ми провели переговори з різними депутатськими групами в парламенті і попередньо маємо їх підтримку”, – повідомив Валентин Гвоздій.

Найближчим часом цей законопроект буде переданий на розгляд Верховної Ради.

НААУ сподівається, що парламентарі його підтримають і виключать із законодавства невластиві державі функції по відношенню до адвокатів.

Довідка Finance.ua:

  • 28 квітня 2020 року набув чинності Закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів”.
  • Зокрема, закон передбачає нові правила надання державному реєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) юридичних осіб. Мін’юст спростував низку міфів, які циркулювали у мережі.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua