0 800 307 555
0 800 307 555

Опалювальний сезон за новими правилами: як платити і що відбувається із цінами


Опалювальний сезон за новими правилами: як платити і що відбувається із цінами

В Україні стартував опалювальний сезон, однак місцева влада може розпочинати подачу тепла на свій розсуд. У 2020 році ціни на блакитне паливо для населення перестала регулювати держава и вони стали ринковими.

Тепер споживачі можуть самі вибирати, у якій газопостачальній компанії вони хочуть, щоб їх обслуговували. Станом на жовтень свої цінові пропозиції пропонують понад 40 постачальників.

Щоб покупці могли завчасно визначитися з тим, кому і скільки платити за газ, постачальники повинні оприлюднювати свою ціну за п’ять днів до початку наступного місяця.

Як змінити постачальника:

  • процедуру зміни постачальника значно спростили перед запровадженням ринкових цін на газ. Заяву треба подавати лише новому постачальнику, якщо він погодиться, то угода зі старим має бути розірвана автоматично;
  • також новому постачальнику треба подати паспортні дані, ідентифікаційний код та засвідчити право власності на те приміщення, куди він отримуватиме газ;
  • постачальник має 21 день, щоб ухвалити рішення. Якщо після цього не надходить повідомлення про заключення угоди, це означає, що він з певних причин не погодився із вами співпрацювати.

Що відбувається із цінами:

  • одна з найбільш недорогих пропозицій газу для населення у газопостачальній компанії “Нафтогаз України”. В останній місяць літа клієнти цієї компанії мали заплатити за газ 3,24 грн/куб. м за місячним тарифом, у жовтні блакитне паливо обійдеться їм у 4,7 грн/куб. м. Також у жовтні з однією з найнижчих пропозицій виступила й компанія ТОВВІК Паливенерго” – 4,8 грн/куб. м;
  • найдорожчі пропозиції в серпні були майже у всіх газзбутів, які виставили єдину ціну – 4,49 грн/куб. м, і компанії “Газовик ТОВ” – 4,7 грн/куб. м. У жовтні ж газзбути почали регулювати ціну поодинці, але все одно виявилися в лідерах дорогих пропозицій. Найдорожче продає газ своїм споживачам “Одесагаз-Поставки” – 6,85 грн/куб. м.

Довідка Finance.ua:

  • Електропостачальник YASNO розповів, як зменшити витрати на електричну та теплову енергію в холодну пору року.
  • У квитанціях за теплоенергію буде не один, а чотири рядки для платежу.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua