0 800 307 555
0 800 307 555

Швеція може стати першою країною без готівки


Швеція може стати першою країною без готівки

У Центробанку Швеції заявили, що чимало молоді у країні “навіть не уявляють”, як виглядають справжні гроші.

Про це нещодавно повідомив Стефан Інгвес, керівник Ріксбанку.

Він зазначив, що така ситуація склалася через пандемію коронавірусу, а монети і банкноти в країні цілком можуть перестати існувати. Тому у Швеції збираються вирішити це питання на законодавчому рівні.

Читайте також: Китай протестує цифровий юань у великих комерційних операціях

Перехід до цифровізації грошей має багато переваг, зокрема прозорість, набагато ускладнює такі махінації як відмивання грошей чи ухилення від сплати податків. Однак у Швеції задумалися про те, які ризики може нести у собі cashless-підхід. Що трапиться, якщо цифрові мережі вийдуть з ладу, а повернути “фіатні” не буде можливості? А як щодо кібератак? Такий розвиток подій може заподіяти набагато більше шкоди, ніж звичайні пограбування банків.

Варто зауважити, що вирішити проблему безготівкових розрахунків Швеція намагається у розпал пандемії, яка, власне, й стала причиною мінімізації контактів із готівкою. Щоб максимально вберегти своє здоров’я, найкращим способом оплати залишаються саме безконтактні платежі.

6 причин користуватися кредитками під час карантину

Шведський банк Klarna AB підрахував, що 73% платежів клієнтів за допомогою карток зараз є безконтактними. До пандемії цей показник був на рівні 63%.

У Bloomberg зазначили, що за останніми даними, Швеція має менше грошей в обігу, ніж будь-яка інша країна світу – приблизно на 1% від валового внутрішнього продукту. Для порівняння, у США цей показник складає 8%, а у ЄС – понад 10%.

Цікаво й те, що таке явище як “кишенькові гроші для дітей” також рухається у напрямку безготівки – лише 16% шведських дітей мають гроші у вигляді банкнот та монет.

Читайте також: Як убезпечити свої платежі при оплаті карткою – поради експертів

Ось чому Центробанк Швеції так переймається питанням cashless і намагається з’ясувати, як залишити реальні гроші актуальними.

“Якщо світло згасне, нам потрібно мати достатньо грошових коштів у цій країні, щоб ми могли повернутися до використання готівки, якщо виникнуть серйозні проблеми. Нам потрібно визначити законний платіжний засіб, придатний для цифрової ери”, – зазначили у Ріксбанку.

Уряду також необхідно буде розробити законодавство, яке вимагає від банків та бізнесу “підтримувати певну форму мінімальної спроможності” для здійснення фізичних операцій готівкою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua