0 800 307 555
0 800 307 555

Як убезпечити свої платежі при оплаті карткою - поради експертів


Як убезпечити свої платежі при оплаті карткою - поради експертів

Для Visa і Mastercard безготівкова форма оплати, коли відсутні фізичні способи платежу, не є рідною, відповідно, головним питанням є безпека.

Про це розповів Сергій Козлов, директор фінансової компанії “Адеміо” (Monopay.ua), на вебінарі “FinUpDate: Випуск 9. Цифрові платежі та правила безпеки на кожен день”. Учасники вебінару не тільки дізналися більше про платіжні інструменти та як безпечно оплачувати покупки та здійснювати грошові перекази, а й отримали подарунки від партнерів розіграшу – 4bill, UFL.

За словами Козлова, є два види шахрайства з онлайн-платежами: або людина, якій належить картка, сама віддасть гроші шахраям, або зловмисники самі десь візьмуть реквізити цієї картки і за допомогою цього виведуть гроші незалежно від їх власника.

Перший варіант – це метод соціальної інженерії, коли шахрай знає телефон жертви і, наприклад, представившись співробітником банку, намагається вивідати у неї реквізити платіжної картки – номер, дані і т. д.

Убезпечити себе можна за допомогою віртуальних карток. За словами експерта, їх можна відкрити в багатьох банках і переказувати туди рівно таку суму, яку в електронному вигляді повинні списати.

Як оформити віртуальну картку ПриватБанку

“Розголошувати номер вашої банківської картки теж не можна, адже є сервіси, для оплати в яких не потрібен навіть CVV-код – достатньо знати номер картки і термін закінчення її дії”, – зазначив Сергій Козлов.

Ще один популярний спосіб “відмивання” грошей з карток – підміна електронної сторінки платежу.

“У разі підміни платіжної сторінки клієнт думає, що він, наприклад, платить за інтернет 150 гривень, а гроші йдуть шахраям”, – розповів директор Monopay.ua.

Щоб уникнути втрати грошей таким способом, потрібно:

  • перевіряти рядок адреси, де обов’язково має бути написано https – це безпечний протокол, який означає, що на сайті є захист перехоплення;
  • також повинні бути доменні імена, які належать сертифікованим платіжним провайдерам.

До речі, партнер розіграшу – платіжний сервіс 4bill запускає нову програму IPW – Individual Pay Way або індивідуальний спосіб оплати. Багатофункціональна програма призначена не тільки для спрощення прийому і відправки платежів, але і являє собою готове платіжне рішення нового покоління. Можливість отримати IPW обмежена. Лише 30 компаній, що першими залишили заявку, в межах цієї програми отримають від 4bill розгорнуту аналітику по своєму бізнесу. Щоб взяти участь, заповніть форму: https://bit.ly/2A32vxz.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Опитування
В Контексті Finance.ua