0 800 307 555
0 800 307 555

Анонсоване підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. гривень є обґрунтованим - голова ради НБУ


Анонсоване підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. гривень є обґрунтованим - голова ради НБУ

Голова ради Національного банку Богдан Данилишин заявляє, що анонсоване Кабінетом Міністрів рішення про підняття мінімальної заробітної плати є обґрунтованим і відповідає сучасним потребам економіки.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

У повідомленні вказується, що Кабмін анонсував підвищення мінімальної заробітної плати з вересня 2020 року до 5 тис. гривень, з січня 2021 – до 6 тис. гривень і з липня 2021 – до 6,5 тис. гривень.

“На моє переконання, це рішення уряду є обґрунтованим і відповідає сучасним потребам вітчизняної економіки і державних фінансів. Цей крок буде сприяти вирішенню низки структурних диспропорцій в економіці і стимулювати розвиток внутрішнього ринку”, – заявив Данилишин.

За його словами, збільшення доходів українців дозволить збільшити споживання товарів і послуг, що, в свою чергу, буде стимулювати збільшення інвестицій в розширення виробництва як вітчизняними, так і зарубіжними стратегічними інвесторами.

Голова ради НБУ підкреслив, що майже третина штатних працівників в Україні у всіх видах економічної діяльності отримують заробітну плату, розмір якої близький до мінімального значення.

При цьому сукупні витрати в середньому за місяць в розрахунку на одне домогосподарство в 1,5-2 рази вищі.

“Оскільки саме з фонду оплати праці сплачується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) і єдиний соціальний внесок (ЄСВ), виплата низької офіційної заробітної плати дозволяє роботодавцю мінімізувати податкове навантаження на фонд заробітної плати”, – розповів голова ради НБУ.

За словами Данилишина, крок в напрямку підвищення мінімальної заробітної плати сприятиме виведенню частини фонду оплати праці з тіні і підвищенню доходів державного бюджету.

За паритетом купівельної спроможності, тобто за обсягом товарів і послуг, які може придбати громадянин України, який отримує середню зарплату, з урахуванням рівня цін, Україна вдвічі поступається іншим країнам Європи.

“З огляду на те, що в 2019 році і в 1-му кварталі 2020 вперше в історії незалежності України заощадження населення набули від’ємного значення, державна політика, спрямована на підвищення рівня доходів громадян, є не тільки виправданою, а й необхідною”, – підкреслив він.

Довідка Finance.ua:

  • У п’ятницю, 7 серпня, в ВР з’явився текст законопроекту №3963 авторства Президента Зеленського про підвищення мінімальної зарплати в Україні.
  • Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, влада України керується принципом “прогнозованості і поступовості” в питанні підвищення мінімальної заробітної плати.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua