0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям компенсують втрачений заробіток через самоізоляцію - Мінсоцполітики


Українцям компенсують втрачений заробіток через самоізоляцію - Мінсоцполітики

Більше тисячі громадян України отримали соціальні виплати за час самоізоляції.

Про це розповів перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик у програмі “Офіційна розмова” на телеканалі “Дом”.

Він пояснив, яким чином відбуваються виплати, що були впроваджені у зв’язку з пандемією COVID-19.

“Нові програми, якщо їх можна так назвати, або нові виплати, які проходять через Фонд соціального страхування, були пов’язані з COVID-19. Люди змушені були йти на самоізоляцію. Самоізоляція, як ми всі знаємо, – це 14 днів. І вони мали проходити її. Були ініційовані та внесені зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. І ми передбачили, що виплати саме матеріального забезпечення в разі самоізоляції кожна людина, яка працює, отримує в розмірі 50% середньої заробітної плати стабільно. І це є, і це відбувається”, – повідомив заступник міністра соціальної політики.

Котик розповів, що для медиків, які зараз перебувають на передовій, рівень матеріального забезпечення за час самоізоляції підвищили на 100% від середньої заробітної плати. Ця програма дала Фонду соціального страхування можливість уже в липні провести такі виплати понад 1000 громадянам, у тому числі й лікарям.

“Близько 250 там було лікарів і медичних працівників, а також інші – це були звичайні громадяни. Станом на 20.07 до Фонду надійшло приблизно 6,5 тис. документів на отримання таких виплат”, – прокоментував заступник міністра соцполітики ситуацію із соціальним забезпеченням у разі самоізоляції людей.

Довідка Finance.ua:

  • Кожна застрахована особа в разі контакту з хворим на коронавірус має право отримати листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19 з метою упередити ризики поширення пандемії. Втрачений за час самоізоляції під медичним наглядом заробіток компенсує Фонд соціального страхування України.
  • Станом на 30 липня ФССУ прийняв на оплату лікарняні листки, видані через ізоляцію від COVID-19, на суму понад 10 мільйонів гривень.
  • Для того щоб отримати фінансування від Фонду соцстраху за лікарняними листками, виданими через ізоляцію у зв’язку з коронавірусом, потрібно формувати окремі заяви-розрахунки.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua