Соцстрах пояснив, як подавати заяву щодо лікарняних через COVID-19


Соцстрах пояснив, як подавати заяву щодо лікарняних через COVID-19

Для того щоб отримати фінансування від Фонду соцстраху за лікарняними листами, виданими через ізоляцію у зв’язку з коронавірусом, потрібно формувати окремі заяви-розрахунки.

Про це повідомляє прес-служба Фонду.

“Для отримання фінансування від Фонду соціального страхування України допомоги за лікарняними листами, виданими у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, страхувальники (роботодавці) повинні формувати окремі заяви-розрахунки, до яких не включаються лікарняні з інших причин непрацездатності”, — йдеться в повідомленні.

У разі подання працівниками лікарняних листів із зазначенням причини непрацездатності “ізоляція від COVID – 19-11”, на їх підставі формується окрема заява-розрахунок, до якої необхідно включати тільки зазначені листи непрацездатності. За лікарняними листами, виданими з інших причин, формується заява-розрахунок на загальних підставах.

Всі застраховані особи мають право на компенсацію від Фонду соціального страхування України втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19.

Виплата такої допомоги:

  • здійснюється на підставі відповідного листа непрацездатності,
  • її розмір становить 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу.
  • для медичних працівників ФССУ компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу.

До речі, отримати кілька тисяч гривень за 10-20 хвилин собі на картку цілком реально. Для цього достатньо скористатися сервісом Finance.ua.

Отримати гроші швидко 👝

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua