Рожкова повідомила, коли НБУ планує масовий запуск іпотеки


Рожкова повідомила, коли НБУ планує масовий запуск іпотеки

Нацбанк в умовах коронакризи очікує масового запуску іпотеки в 4 кварталі 2020 року при збереженні макростабільності в країні.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявила в.о. голови НБУ Катерина Рожкова.

Читайте також: Скільки часу потрібно українцям, щоб накопичити на квартиру

“У четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткового підкредитування”, – розповіла Рожкова.

За її словами, Нацбанк працює з банками і над іншими методами розширення кредитування, в тому числі закликає банки знижувати ставку за кредитами і депозитами в корпоративному секторі.

“У корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставку за кредитами, вони намагаються зберегти свою маржу, хоча час високої маржі вже в минулому.

Тому ми зараз з ними працюємо і вмовляємо знижувати ставки за депозитами. Вже є банки – з іноземним капіталом і наші великі державні, які їх знизили”, – підкреслила в.о. глави НБУ.

Також в НБУ попросили банки підготувати нові програми кредитування для бізнесу з урахуванням коронакризи.

“Ставка повинна бути нижчою, а кредит – довший і умови м’якші, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку – не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив у роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув”, – пояснила вона.

Довідка Finance.ua:

 • Раніше повідомлялося, на думку банкірів, українці зможуть брати житло в іпотеку під 10% річних тільки тоді, коли позичальники отримуватимуть компенсацію і права кредитора будуть захищені.
 • З 44 мільйонів жителів України 6 мільйонів потребують власного житла, а це майже кожен сьомий українець.
 • В Європі середня ставка коливається від 0% до 6%. У Данії вже почали видавати безпроцентні кредити на житло для тих, хто бере велику суму на короткий термін – до 20 років, або 0,6% – на 30 років. У Швейцарії купити житло може як резидент, так і іноземець. Кредит на житло видається на термін від 2 до 100 років, тобто довічно, а після смерті позичальника гроші виплачують його діти.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua