Допомогу з часткового безробіття отримають не всі: що треба знати


Допомогу з часткового безробіття отримають не всі: що треба знати

Із 28 квітня 2020 року діє порядок, за яким роботодавці можуть звертатися по допомогу з часткового безробіття.

Держпраці спільно із Державним центром зайнятості пояснюють, що чинним законодавством про працю не визначено процедуру зупинки діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), передбачених карантином. Тому до цієї процедури не може застосовуватися порядок запровадження зміни істотних умов праці, передбачений ст. 32 КЗпП.

Читайте також: Часткове безробіття: як отримати державну допомогу під час карантину

Допомогу з часткового безробіття виплатять застрахованим особам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію), у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності.

У яких випадках допомога не надається:

  • якщо скорочення робочого часу на період карантину не було або працівник перебував у відпустці, тоді немає підстав звертатися про отримання такої допомоги;
  • допомога з часткового безробіття на період карантину також не надається працівникам, які отримують оплату часу простою, а також у разі освоєння нового виробництва (продукції) відповідно до статті 113. Працівники у випадку оголошення простою отримують виплати від роботодавців відповідно до Кодексу законів про працю України, а допомога з часткового безробіття надається у разі втрати працівником частини зарплати в зв’язку із скороченням тривалості робочого часу і тоді може здійснюватися доплата центрами зайнятості саме за ті години, на які було скорочено робочий час працівника.

Довідка Finance.ua:

  • Молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua